Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gap year? Kihagynátok egy...

Gap year? Kihagynátok egy évet egyetem előtt?

Figyelt kérdés
Ha nem lenne kiforrott tervetek a továbbtanulást illetően vagy ha nem jutottatok volna be a kívánt szakra, kihagynátok egy teljes évet egyetem előtt? Ha igen, mire használnátok ki? Ha nem, miért nem?

2016. júl. 1. 00:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségimet elrontottam. Főleg az angolt. Valamiért az írásbelin annyira benéztem valamit, hogy szóbelin már nem tudtam feltornázni. Épp ezért nem is vettek fel egyetemre. Kihagytam egy évet, dolgoztam, és újra felvételiztem, de FOSZ-ra, levelezőre. Felvettek, de nem tudtam már annyira koncentrálni rá és nem is voltak képben annyira. Otthagytam.

Most dolgozok,próbálok félretenni, hiába voltak konkrét terveim sok pénz és idő kell hozzá (pénz azért, mert a matektanárra kellett a matekos problémáim miatt (5ezer forint/alkalom,meg kolesz plussz kaja...).


Nappalira nem tud vissza ülni úgy az ember, ha már ráérzett a munka és az állandó jövedelem ízére... Tervben van,hogy nyelvvizsgázok, és utána újraírom az angol érettségit, esetleg emeltszinten. De ezek majd évek múltán. Eddig közmunkából közmunkába csöppentem mindig, most van kilátásba komolyabb,de a fene tudja mi lesz. Persze vannak terveim meg nem kilátástalan az életem, csupán én már totál lemondtam az egyetemes bulis évekről. Sokkal felelősségteljesebb lettem, képtelen lennék egy ösztöndíjat vagy a diákhitelemet elbulizni...

2016. júl. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Kihagytam (nem vettek fel elsőre sehova), jó volt egy kis szünet. Anyagi lehetőségeidtől függően fordíthatod az időt nyelvtanulásra, tanfolyamra, munkára, utazásra, vagy egyszerűen csak pihenj egy kicsit, mert utána legalább negyven évig nem lesz rá lehetőséged.
2016. júl. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs továbbtanulási cél, az egyetlen értelmes ötlet kihahyni egy évet. Élsz még vagy 80 évet, de egyébként is az illetőn múlik, hasznosan tölti-e.
2016. júl. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Én is kihagytam egy évet, de borzalmas volt. Nem csinálnám még egyszer. :D

Elesel a diákkedvezményektől, megpróbálsz munkát szerezni, erőlködések, csalódások és nagyon nagyon sok negatív dolog. Nekem sajnos csak rossz tapasztalataim vannak úgyhogy inkább nem folytatom. Mindazonáltal pozitívan nézek a jövőre. :) Most újra felvételiztem és ősztől mindeképp egyetemre megyek.


L/23

2016. júl. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kihagynék, de nem úgy, hogy semmit nem csinálok.

Ebben a helyzetben voltam most, államira nincs elég pontom, fizetősre igen, de eredetileg nem jelöltem meg.

Sokat gondolkoztam, de arra jutottam, hogy vagy tanulni kell, de gőzerővel, vagy dolgozni.

Nekem a nyelvvizsgáim már megvannak, pluszpontot nem érne több, újraérettségizni pedig 1 tárgyból kéne, de erre 1 év rengeteg.

Rendes munkát sajnos nem igazán lehet a városomban kapni olyannak, aki nem diák, így tanulói jogviszony mindenképp kellett volna, de 1 éves okj meg nekem szintén nem tetszett meg.

Végül megjelöltem a fizetőset, ide be fogok jutni, de az biztos, hogy ha kihagynék most 1 évet, nem tudnék teljes erőbedobással újra tanulni, de ez én vagyok!

Ha nincs konkrét terved, akkor a legjobb, hogy kihagysz 1 évet, tanulsz sokat, ha munkát nem is kapsz, lehetne önkénteskedni olyan helyeken, ami téged érdekel, aztán hátha rájönnél, hogy milyen terület a legérdekesebb számodra!

Jobban megéri most pár hónapot pihenni és gondolkodni, mint a következő x évben valamit kényszerből csinálni:)

2016. júl. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
18%

Nem, nem hagynék. A nagy elhatározások után mindig az lesz az ilyen üres évből, hogy egész évben nem csinál az ember semmit.

- Dolgozni nem tudsz, legalábbis értelmes munkát nem fogsz kapni az biztos.

- Nyelvtanulásért önmagában egy évet? Minek? Én ritka hülye vagyok nyelvekhez mégis két nyár alatt összehoztam 2 nyelvvizsgát a nulláról, nem kell ehhez egy év.

- Bulizni meg lesz még időd ezután is.


Ha nem tudod, hogy mit szeretnél, akkor azt javasolnám, hogy legalább egy irányt lőj be és válassz egy szimpatikus szakot. Így fogsz aztán csak igazán tapasztalatot szerezni arról, hogy mit akarsz csinálni. Az első 1-2 félév mindig szakon az alapozásról szól, elég tág témakörök kerülnek elő. Közgazdaságtan, matematika, menedzsment, statisztika, jog stb szinte minden szakon van.

2016. júl. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%

Véletlenül elküldtem.

Még annyit, hogy ha nem is jön be a szak, vagy az irány amit elkezdtél, akkor is egy csomó mindenbe belekóstolsz, ráadásul akkor már az x darab lehetőségből kilőttél egyet.

Ha meg bejön, akkor meg probléma megoldva.


A gap year semmi más, csak menekülés a felelősségteljes döntéshozatal elől, ha csak ennyi vele a terved.

2016. júl. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

"Még annyit, hogy ha nem is jön be a szak, vagy az irány amit elkezdtél, akkor is egy csomó mindenbe belekóstolsz, ráadásul akkor már az x darab lehetőségből kilőttél egyet. "


- Naponta olvasni kérdéseket, hogy valaki már félév után otthagyná azt a szakot, amit elkezdett. Más két év után kezd gondolkozni, egyáltalán hogy lehet pénzt csinálni abból, amit tanulnak.

Nem a felelősségvállalás elől való menekülés, ha valaki meg meri tenni, hogy nem fog pusztán presztízsből egyetemre menni, aláírni hallgatói szerződést, fogyasztani az államilag támogatott féléveit olyan képzésre, amivel utána nem tud mit kezdeni, ha egyáltalán el tudja végezni.

Én annak idején elmentem sportkommunikátor OKJ-s képzésre, amit nem fejeztem be, egy évvel később egyetemen tanultam már, de a szakközépiskola izgalmas tapasztalat volt, sok embert megismertem, és persze járt mindenféle támogatás, ami egy diáknak szokott.

2016. júl. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%

"- Naponta olvasni kérdéseket, hogy valaki már félév után otthagyná azt a szakot, amit elkezdett. Más két év után kezd gondolkozni, egyáltalán hogy lehet pénzt csinálni abból, amit tanulnak.

Nem a felelősségvállalás elől való menekülés, ha valaki meg meri tenni, hogy nem fog pusztán presztízsből egyetemre menni, aláírni hallgatói szerződést, fogyasztani az államilag támogatott féléveit olyan képzésre, amivel utána nem tud mit kezdeni, ha egyáltalán el tudja végezni.

Én annak idején elmentem sportkommunikátor OKJ-s képzésre, amit nem fejeztem be, egy évvel később egyetemen tanultam már, de a szakközépiskola izgalmas tapasztalat volt, sok embert megismertem, és persze járt mindenféle támogatás, ami egy diáknak szokott."


De ember, ha te elmentél egy OKJ képzésre, akkor te nem "gap year"-on voltál (ezt most hogy kéne magyarul kifejezni? :D ). A gap year alapból kb. azt jelenti, hogy középiskola után utazgatással, pihenéssel ütnek el egy évet egyes diákok nyugaton. Ha te közben jártál egy rendes akármilyen képzésre, akkor ez nem gap year volt, csupán nem egyetemre mentél, de aztán meggondoltad magad.

Igaz, hogy én egyetemet írtam, de írhattam volna akármilyen más képzéstípust. Az a lényeg, hogy szimplán f..szverni meg nekiállni valaminek, amiről úgy is tudod, hogy nem fogod befejezni, csak időt akarsz vele húzni, annak semmi, de semmi értelme nincs. Persze ha annyira felvet a pénz, akkor megteheted, de amúgy idő és pénzpocsékolás.

2016. júl. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!