Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika - hatalmas bajban...

Anglisztika - hatalmas bajban vagyok?

Figyelt kérdés

Elég gyenge szakközépiskolába jártam, így ott jó tanuló voltam angolból. Eldöntöttem, hogy anglisztikára megyek, de nem gondoltam, hogy így elrontom az emelt angol érettségit. 46% lett...


Viszont kitűnő tanuló voltam, még a többi középszintű érettségim mind 90% feletti lett, így valószínűleg felvesznek anglisztika szakra, ha nem is az eltére, de egy másik egyetemre elég nagy eséllyel.


Hogy fogom ott túlélni az angolt? Nincs pénzünk magántanárra, viszont így meg az első héten elvérzek az egyetemen. Az alap vizsgát így lehetetlen lesz megcsinálni?



2016. jún. 29. 21:57
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%
Anglisztikán nem tudod valahogy túlélni az angolt, mert végig angol van. Ha nem vagy hajlandó áldozni rá, akkor jól látod, ki fogsz bukni.
2016. jún. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Anyukám rokkant, apukám minimálbéren. Van 2 kishúgom, 15 évesek. Nem várhatók el a szüleimtől, hogy támogassanak, viszont ha elmegyek dolgozni, még kevesebb időm marad tanulni.
2016. jún. 29. 22:07
 3/29 anonim ***** válasza:
55%
Én is anglisztikára megyek, bár felsőfokú nyelvvizsgával és 90%-os emelttel, és így is félek. So good luck, mate.
2016. jún. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
39%
És gondolod, hogy majd rászorultsági alapon neked csak úgy a fejedbe varázsolódik egy nyelv? Vagy miért osztottad ezt meg velünk?
2016. jún. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Vsak szeretném tudni, volt-e már más hasonló helyzetben. Hogy mit lehet tenni, mert én tanácstalan vagyok.
2016. jún. 29. 22:17
 6/29 anonim ***** válasza:
72%
Kezdj el szépen netről vagy könyvekből, önállóan tanulni angolul. Tudom ajánlani a Duolingo alkalmazást, illetve a 15 perc angol című könyvet, de bármely, nyelvvizsgára felkészítő kötet jó. Ha a nyelvtanra szeretnél rágyúrni, a Kis angol nyelvtan nevű kiadvány az ideális választás. Sok sikert!
2016. jún. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 TamásTóth ***** válasza:
100%
Van interneted/géped, mivel ide írsz. Ha angolból tudsz már középszint körül, akkor például tudod fejleszteni, ha letöltesz sorozatokat angolul és angol feliratot teszel rá. Így könnyebben is fogod érteni a nyelvet a szókincsed is bővül. Én ezt javasolnám, van még 2 hónap legalább a kezdésig, ez alatt, ha megnézel mondjuk 50-100 sorozatrészt (kb 50 perccel számolva mindet, így ez 2500-5000 perc), akkor már sokat fog fejlődni, mind a hallás utáni képességed, mind a szókincsed.
2016. jún. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
82%
Ha kitűnő voltál, talán megtanultál magadtól tanulni, nem?
2016. jún. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
nem fogsz első héten elvérezni, a vizsgaidőszak decemberben kezdődik, a zh évközben teljesíthető, még annak is aki kevésbé edzett angoltudással jön ilyen szakra.
2016. jún. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
78%

A könyvtár ingyenes , ahogy látom interneted is van .

Rengeteg jó könyv , rengeteg jó internetes segítség . Olvass olvass és olvass ! Az olvasás mindennek az alapja!

Fordíts és olvass ! Elolvasol a nyáron 5-10 vastagabb könyvet angolul majd utána meghallgatod hangoskönyvben őket semmilyen problémád nem lesz ... Hatalmas szókincsed lesz és ha az megvan akkor már csak egy kis nyelvtan kell az meg ugye a könnyebbik része !

2016. jún. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!