Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogász szak mellett párhuzamos...

Jogász szak mellett párhuzamosan megcsinálható a germanisztika (német)?

Figyelt kérdés

Harmadév után szeretnék belekezdnei a germanisztikába a jog mellett.

Nagyon jó az átlagom jogon, de nem szeretném, hogy a germanisztika a jogi tanulmányok rovására menjen.

Mennyire nehéz ez a szak?



2016. júl. 1. 10:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
15%

Ha van érzéked a némethez sima a szak egy jog utàn. De mire kell neked a német?

Nemzetközi jogàsz szeretnél lenni?

2016. júl. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Talán, de inkább azért mert érdekel nagyon :)

B2 és C1 között beszélem a nyelvet egyelőre.

2016. júl. 1. 10:51
 3/13 anonim ***** válasza:
8%
Szokatlan egy jogàsztól, hogy kvàzi "büfé" utàn érdeklődjön. Ha csak halmozni szeretnéd a diplomàkat, akkor hajrà. Màskülönben c1/c2 nyelvvizsga, hasznossàgàt tekintve a te esetedben kb. ugyanaz. A döntés a tiéd.
2016. júl. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Büfé? A nyelvi szakok a munkaerőpiacon legjobban hasznosítható bölcsész képzések. Szerintem ha érdekel, akkor mindenképp érdemes, gyk-s tapasztalatok alapján (nem vagyok jogász) a legtöbb jogászpalánta a hasznosítható nyelvtudás hiányán bukik el.
2016. júl. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Miért szokatlan? Engem tényleg érdekel. Monduk a skandinavisztika jobban érdekelne, de az nincs a városomban sajna.

Arra gondltam, hogy francia minort választok mellé, akkor elég sokat profitálhatnék is ebből a diplomából.

2016. júl. 1. 11:20
 6/13 anonim ***** válasza:
6%

Büfé és ki is fejtettem miért...

C1/c2 nyelvvizsga aztàn ugyanott vagy

2016. júl. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Rendben, ez a véleményed, de senkit sem érdekel. Mellesleg, nem ér ugyanannyit, hiszen a germ. egy diploma, a nyelvvizsga pedig csak egy sima nyelvvizsga..


Engem pedig maga a szak is érdekel, főleg az irodalom része.

2016. júl. 1. 11:24
 8/13 anonim ***** válasza:
16%

Ha nem vagy képes elfogadni a tiedtől eltérő véleményt, javaslom ne ìrj ki több kérdést :D.

Még, hogy irodalom része... szaros jogod minek lesz? Fogod te azt egyàltalàn hasznàlni vagy csak jòl megy a magolàs és ez volt az a szak ahol nincs kemény matek?:D

2016. júl. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Elfogadtam a véleményed, csak nem érdekel, ennyi.. Mivelhogy teljesen irreleváns volt a kérdésem szempontjából. Gondolom a szövegértelmezéssel problémák vannak.


Mellesleg, azért mert érdekel az irodalom, már nem lehetek jó jogász? Gondolom te is valami hatalmas nagy szakbarbár lehetsz, aki egy dologhoz ért, semmi többhöz, amúgymeg egy beképzelt tuskó. Megkérlek, többet ne írj a kérdésem alá, a személyeskedő, negatív és alaptalan kommentjeiddel csak magadról állítasz ki szegénységi bizonyítványt.

2016. júl. 1. 16:39
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Büfé és ki is fejtettem miért... "


Nem fejtettél ki semmit.


" Ha nem vagy képes elfogadni a tiedtől eltérő véleményt, javaslom ne ìrj ki több kérdést :D. "


Te meg nem vagy képes a kérdésre válaszolni. Senki nem kérdezte, hogy hogy büfé-e, vagy van értelme csinálni. Őt érdekli a germanisztika, gyanítom a nyelv és az irodalom is egyaránt, akkor meg miért ne csinálhatná meg hobbiból ezt is?

Gyanítom téged is ezer meg egy dolog foglalkoztat, aminek az ég világon semmi haszna nincs, ennek pedig még lehet is, pláne jogászként.

2016. júl. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!