Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi esélyem van orvosi...

Mennyi esélyem van orvosi egyetemre menni? Magam alatt vágtam a fát?

Figyelt kérdés

Idén nyelvi előkészítős voltam, a következő tanévben matematika szakos leszek. A gimnázium nem egy Fazekas, ám én szeretem, a légkör is nagyon kellemes, kedvesek az emberek.

Viszont - mint tudjuk-, orvosira szükséges emelt biológia és kémia érettségi. Mennyi esélyem van úgy bekerülni, hogy ezeket a tárgyakat nem emelt óraszámban tanulom?

Igen, valóban találni hasonló kérdéseket itt, az oldalon, viszont én amiatt aggódom, hogy egy természettudományis osztály diákjai mellett labdába sem rúghatok.



2016. júl. 2. 11:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó két évben lesz fakt, ott tanulhatod majd emelten. Amúgy egyedül is fel lehet készülni. Nem vagy hátrányban, csak többet kell majd egyedül belefektetned.
2016. júl. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%

Én is nyelvtagozatra jártam, fakt lehetősége sem volt meg sem biológiából sem kémiából. Mégis simán fel fognak venni. Nincs titok, nincs csodaszer, tanulni kell.

És nem csak a felvételi tárgyakat kell tanulni. A hozott pontokra támaszkodni sokkal könnyebb és biztonságosabb, mint azon izgulni, hogy összejön-e a 85+% a két felvételi tárgyból.

2016. júl. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors válaszokat, mentek a zöld kezek!

Remélem, tényleg sikerülhet.

2016. júl. 2. 11:58
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Kémia helyett fizikából is tehetsz emeltet, ahhoz pedig segítség a matek szak. Uttsó évben simán fel tudsz készülni. Én is nyelvi osztályba jártam, angol-kémia faktos voltam (11. végén döntöttem el, hova megyek), de fizikából is csináltam emeltet, heti egy órát jártam magántanárhoz az utolsó évben, és 100%-osra írtam.
2016. júl. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Igen tehetsz fizika emeltet is bár nekünk mindenképp a kémiát ajánlották a tanárok. De tény hogy matekkal könnyebb lehet a fizika :) Viszont a kémiát mindenki a számolások miatt tartja nehéznek, de ha te jó vagy matekból a legnehezebb részt könnyen teljesítheted. A bioszt pedig csak le kell ülni és megtanulni ( nyilván érteni sem árt ;) ), én is ezt tettem mindkét emeltem 98% lett :)
2016. júl. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szeretlek titeket.

Nagyon izgulós típus vagyok, nem is tudjátok, mennyit segítettetek a válaszokkal. Valamivel nyugodtabb lettem. :)

2016. júl. 2. 15:17
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok Ne is aggódj hidd el akinek megy a matek az könnyen megérti meg megtanulja a biosz kémiát is sőt elvileg rengeteg hasznos anyag van angolul orvosira is így azt is fel tudod majd használni az egyetemen ;) Sokan kerülnek be úgy hogy nincs jó tanáruk vagy nem természettudományos osztályba járnak minden a szorgalmon múlik. Ma már rengeteg könyvből válogathatsz amikből magad is simán felkészülhetsz és írhatsz jó emelteket :)
2016. júl. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
97%
mennyi fog az, önszorgalom amúgy is kell majd az orvosin, most gyakorolhatod :) hajrá hajrá
2016. júl. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
97%
Én is nyek-humán osztályba járok, ez lesz az utolsó évem, és orvosira készülök. :) Az osztályban vagyunk kb. öten, akik orvosira/gyógyszerészetire készülnek, és fakton, könyvekből és esetleg magántanárral fel lehet készülni, csak rá kell szánni az időt. Még akár nyáron is, amikor a többi tantárgy sem foglalja le az időd. Ismerek olyat is, aki kéttanos volt, nem járt sem kémia, biosz vagy fizika faktra és teljesen egyedül készült fel az emelt érettségikre, és be is került az orvosira, szóval semmi sem lehetetlen, csak szorgalom és kitartás! ;)
2016. júl. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. ☺
2016. júl. 3. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!