Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valóban nem ér semmit a...

Valóban nem ér semmit a nemzetközi gazdálkodás szak?

Figyelt kérdés
Most érettségiztem, van két nyelvvizsgázni és nyelvi OKTV helyezésem, szeretnék elkezdeni egy harmadik nyelvet valamint nagyon érdekelnek a nemzetközi kapcsolatok és politika, kereskedelem, de mindenhol azt hallom, hogy ezzel a szakkal nem megyek semmire. Valószínűleg bekerülök àllamira, szóval nem készítek vele semmit, ha elkezdek egy félévet, de most még időben lenne a sorrendmódosítás. Ezen kívül turizmus vendéglátást és építészetet jelöltem még, ide sikerült az alkalmassági. Mit gondoltok?

2016. júl. 2. 18:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%

A turizmusnál mindenképpen jobb.

Én nem azt mondom, hogy haszontalan, hanem hogy nem való annyi embernek, mint ahányan oda mennek és evégzik. Ha neked reális céljaid vannak vele, akkor csináld! Felesleges egy olyan szakra elmenni, amit utálnál.

2016. júl. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Jézusom nem is láttam miket művelt az autocorrect..

*nyelvvizsgám, készítek

Nos, köszönöm a választ, nekem vannak vele konkrét céljaim ugyanis ezen a területen szeretnék dolgozni... BME-n és Corvinuson jelöltem meg, és tudom, hogy a Corvinusnak nagyobb a presztízse, de a BME-n van olyan ösztöndíj amelyet nem tudok figyelmen kívül hagyni az anyagi lehetőségeim miatt, szóval valószínűleg az lesz.

2016. júl. 2. 18:32
 3/14 anonim ***** válasza:
A 400+-osösztöndíjra gondolsz? (MOndjuk gondolom nem, hiszen azt írod, hogy bekerülsz államira.)
2016. júl. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A nemzetközi gazdálkodás egy jó szak.
2016. júl. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen arra gondolok, államin akkor adnak, ha 460+ van, legalább is a honlapon ezt írják.
2016. júl. 2. 19:16
 6/14 anonim ***** válasza:
A 460 pluszt ha el is éred, de eze az ösztöndíj progi úgy van kitalálva, hogy nem sokan tudjanak belőle részesedni. Ha az első félévben kapsz is, a másodiktól gyakorlatilag elég nehéz teljesíteni a feltételeket. És egyáltalán nem biztos, hogy két évig adják, lehet, hogy csak 1 évig lesz, főleg, ha sokan tudnák teljesíteni. Lehet jobban jársz, ha elmész a Corvinuszra és mellette dolgozol egy keveset.
2016. júl. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a választ. Esetleg tudnál támpontokat adni abban, hogy a Corvinus megbecsültségen kívül miért jobb választás? Engem főleg az ösztöndíjak (külföldön és itthon) vonzanak a BME-re, viszont a Corvinuson nem láttam belőle ekkora választékot. És úgy hallottam, hogy az oktatás minősége javult a BME-n.
2016. júl. 8. 00:56
 8/14 anonim ***** válasza:
30%
Mitől lenne jobb az oktatás színvonala a BME-n, mint a Corvinuszon? Semmitől. A Corvinuszon jó előadók vannak és gyakorlatias az oktatás. A BME-n szinte csak elmélet van, amivel nem mész semmire a valóvilágban. A Corvinuszon az idegen nyelvű képzés és a másoddiplomás képzés miatt magas színvonal van. A BME-n a GTK csak sokad rangú probléma ott elsődlegesek a műszaki karok. Az ösztöndíjjal próbálják oda csábítani a hallgatókat, de nyilván mindenkinek nem tudnak ösztöndíjat adni ez csupán a hallgatóknak 5-6%-a lehet max szerintem, aki ténylegesen kaphat. Szerintem a BGE is jobb választás, mint a BME GTK. BGE-n van duális képzés is ráadásul nagy, neves cégeknél.
2016. júl. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy jobb lenne, csak azt, hogy javult. Most már nem módosítok sorrendet, mert lejár a határidő. Ha nem jó majd átmegyek 1-2 félév után, de őszintén szólva elég elfogultnak tűnik a válaszod.
2016. júl. 10. 18:36
 10/14 anonim ***** válasza:
Még módosíthatsz keddig a sorrenden, de csak összesen egyszer. Nem tudsz átmenni 1-2 félév után, csak legfeljebb költségtérítésesre. Ha meg van a 460+ (inkább 463 vagy 464 pontod legalább), akkor újra kell felvételizz, hogy át tudj menni államisra a Corvinuszra, ha nem most mész oda. Azt ne feledd, hogy nem azt írja a BME GTK hogy azok biztosan megkapják az ösztöndíjat, akik 460+ és a stb... meg vannak, hanem arról van szó, hogy ők pályázhatnak. Tehát lehet, hogy mindenki megkapja aki megfelel a feltételeknek, de lehet, hogy azon belül is csak a rangsorban az első 10-20 hallgató. De majd meglátod. A kérdés csak annyi, hogy inkább most kapsz vagy kaphatsz valamennyi ösztöndíjat pluszban (reményeid szerint) vagy most nem kapsz ösztöndíjat pluszban csak a szokásosat és esetleg dolgozhatsz mellette, amit persze ösztöndíj mellett is megtehetsz, és később a Corvinuszos diplomával jobb állást kapsz, magasabb fizetéssel. Tehát melyik éri meg hosszútávon neked, ezt kell eldöntsed.
2016. júl. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!