Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy készüljek fel biológia...

Hogy készüljek fel biológia érettségire nulláról?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt érettségiztem, a biosszal sosem foglalkoztam, de most felvételizni készülök és kell hozzá a biológia.

Az elhatározás megvan hozzá, így az, hogy nulláról egy jó érettségit összehozzak, szerintem teljesen megvalósítható, de fogalmam sincs, hogy hol kezdjem el, mit nézzek át, mire figyeljek, stb.

Ezzel kapcsolatban tudnátok segíteni?


2016. júl. 3. 10:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Mozaikos könyveket szerezd be, tanuld meg, ha valamit nem értesz, 1-2 kiegészítést a neten, Szerényi Gábor könyveit (asszem Biológia 1-2 a nevük), valamint nem árt Németh Endre könyvét is forgatni, van benne pár dolog, ami ezekben nincs. Ha ezzel kész vagy, a követelményrendszeren végigmenve megtanulod, ami hiányzik, utána csinálsz emelt szintű próbaérettségiket, majd végig az összes eddigi emelt érettségit.
2016. júl. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egyébként középszintre készülök, nem követelmény az emelt szerencsére.
2016. júl. 3. 11:14
 3/8 anonim ***** válasza:

Középszintre elég a Mozaik kiadó gimis tankönysorozata, honlapjukról megrendelheted. Csak arra figyelj, hogy van szakközépiskolásoknak is biosz könyvük, de te a gimiset vedd. Esetleg még az érettségire felkészítő összefoglaló könyvüket is megveheted. Ami fontos, hogy az alaptankönyveknek az apróbetűs részét is nézd át, hiába írják az elején, hogy az csak érdekesség. Az ábrák, táblázatok pedig nem csak dísznek vannak, főleg az ábrákat tanulmányozd és a kísérletekre is figyelj oda.

A középszintet nem kell túl lihegni, ennyi bőven elég lesz és soha ne felejtsd el használi a józan eszed, mert néha körmönfontan fogalmaznak.

A neten egyébként fenn van a követelmény rendszer (oktatás.hu).

Szóbelihez esetleg majd le tudom írni, hogy nekünk mik voltak a tételek, de ez kozepsulinként változik, jobb lenne, ha oda mennél majd el érdeklődni, ahova kiutalnak maj, mert ott viszont nem biztos, hogy kitudod tölteni a 10 percet csak a könyvből, vagy nem biztos, hogy eszedbe jut, mi is kidolgoztuk őket, gyakran netes anyagokkal vagy tanári segítséggel.

2016. júl. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az emeltre sem kell minden a Mozaikosból. Olvass át mindent, de tanulni a követelményrendszer alapján tanulj!

Az érettségire felkészítőt nem ajánlom, elég gyenge, ellenben az évfolyamos könyvek tényleg jók.

Készíts egy ütemtervet, és haladj aszerint. Hagyj időt feltétlenül az ismétlésre (akár többszöri ismétlésre) is!

2016. júl. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat (azt is, amit üzenetben kaptam!!) majd csak tavasszal szeretnék érettségizni, addig mindenképp felkeresem a volt gimis tanáromat, talán még emlékszik rám :)
2016. júl. 3. 15:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezt a könyvet ajánlom.A mozaikos könyvekben sok felesleges információ van.És a követelményrendszer szerint tanulj!


[link]

2016. júl. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem a 6-os által belinkelt könyvről nincs túl jó véleményem. A tanáraim nem ajánlották (azt mondták, kevés). Akkor néztem bele, amikor a felvételin másoknál láttam, nekem elég ömlesztettnek, rosszul tagoltnak, ezért nehezen tanulhatónak tűnt.
2016. júl. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Rettentően jó könyvnek tartom.Még csak a felénél járok de már most 60-80%-ra írom meg az elmúlt évek érettségijeit.A mozaikos könyvekben túl sok az információ, sőt, sokszor a panemes könyv lényegesen részletesebben ír le egy-egy anyagrészt.Ettől függetlenül nem zárkózom el a mozaikos könyvektől, mindkettőt használom de a panemest sokkal jobban szeretem.Nagy Etele jegyzete pedig nagyszerű iránymutató és sok olyan tételt tartalmaz ami egyik könyvben sincs benne.

2016. júl. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!