Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért szűnik meg a tanári...

Miért szűnik meg a tanári mesterképzés jövő évtől? Hallottam róla, hogy az egyetemek idén indítanak tanári MA képzéseket utoljára. Nem volt rájuk elég igény, többen preferálták az osztatlan képzést?

Figyelt kérdés

2016. júl. 3. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Mert aki alapképzés után menni akart, megtehette eddig. Osztatlan után nem kell, az alap meg kifutott már.
2016. júl. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja, értem.
2016. júl. 3. 20:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez egyértelművé vált akkor, amikor elindították az osztatlan képzést. Az első évfolyam most lesz megyedéves, akik velük együtt kezdtek még elindulhattak BA+MA képzésen, mostantól pedig, aki tanár szeretne lenni osztatlanon végezheti majd el a képzést.
2016. júl. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ!!!
2016. júl. 11. 08:40
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a képzési rendszer nagyon buta volt.

Nem készítette fel a tanár sem lelkileg, sem tudásilag, sem semmilyen szempontból az oktatásra.


A legnagyobb ok, viszont vélhetően ez, hogy félúton meggondolták magukat az emberek, és nem mentek tovább msc képzésre.... egyes főiskolákban 70-80%-os volt így a lemorzsolódás, szóval így nem volt tanár utánpótlása a rendszernek.

2016. júl. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!