Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kínai szak vélemények és...

Kínai szak vélemények és tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Ha valaki ezen a szakon tanul az egyetemen,vagy már el is végezte.Esetleg van közeli ismerőse aki ezt a szakot végzi,végezte el és írna nekem a tapasztalatairól vagy arról amit hallott(milyen a szak, tanárok, követelmény, elhelyezkedési lehetőség) akár privátban is azt szívesen fogadnám. :)

2016. júl. 3. 18:47
 1/3 anonim válasza:
87%
Én kínai szakon tanulok, másodéves vagyok. Szerintem csak akkor van értelme ezt választani, ha terveid között szerepel, hogy ki menj Kínába ( ösztöndíjjal egy évre stb.) Ha szereted a nyelvet és nem vagy lusta tanulni jól teljesíthető, viszont vannak úgynevezett szabadon választható tárgyak, melyekből kötelező elvégezni megadott kreditnyit, ami szívás a legtöbb esetben. Én szeretem a szakot, de önmagában nem sokat ér elhelyezkedés szempontjából.
2016. aug. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%

Iszonyatosan gyors tempót diktálnak; 2. félévtől már napi 70-80 írásjelet kell megtanulni, mely önmagában is nehéz, de ehhez még azt is tudni kell, hogy a szóban található egyes magánhangzók (egyenként) hányadik hangsúly-csoportba tartoznak + ott van még a többi, kötelezően előírt óra és a minoros órák is.

A tanárok nem túlságosan segítőkészek, és egyáltalán nem megértőek. Nem lehet már azt csinálni, mint a középiskolában, hogy "jaj tanárnő, írjunk már inkább jövő héten!"...


Ha nem jó a kézügyességed, MESSZIRŐL KERÜLD EL a kínai szakot, mert nincsen annyi óra egy napban, amennyi alatt fel tudnál készülni egyetlen szódolgozatra....

2016. aug. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
63%
én nagyon szeretem,rengeteget kell tanulni,de megéri.Szerintema kínai nyelvtudás soha nem hátrány elhelyezkedésnél :)
2016. dec. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!