Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kémia szakos tapasztalatok?...

Kémia szakos tapasztalatok? Többi lent.

Figyelt kérdés

Faktot kéne választanom és erősen hajlok a kémia felé, nyilván akkor ilyen szakon is folytatnám ha már leérettségizek belőle, de kizárólag vegyész és nem vegyészmérnöki.

Általánosban nem voltam túl jó kémiából, elég szar tanárom volt, de gimiben felhoztam korrepetálással a lemaradást és most 5-ös vagyok belőle és egyre érdekesebbnek tartom, a tanár is jó, el is tudnám képzelni, hogy ebbe az irányba menjek, de félek.

Először is: nem vagyok egy matekzseni. Kémián még sose volt matekból adódó problémám, de ettől eléggé tartok. Kb. hármas matekos vagyok, számolni tudok, százalékot, egyenletet rendezni, de ezek a kemény logikát igénylő algebrai dolgok nem a barátaim. Van esélyem?

Másodszor: a biosznak és a fizikának csak az a része érdekel ami inkább kémia, szóval a szervezetekben lejátszódó kémiai folyamatok és az oldatok, elektromosságnál, hőváltozásnál történő kémia folyamatok, fogják azt a részét is tanítani, ami nem kapcsolódik?

És az informatika mennyire kell? Nyilván 21. század, gépek, eszközök, adatbázisok, de mennyire veszik komolyan?

És úgy összességében mennyi ponttal lehet bejutni, melyik egyetemet ajánljátok, túl lehet-e élni vagy a tanárok diákokkal táplálkoznak, mennyire kell zseninek lenni hozzá, jól el lehet helyezkedni utána, esetleg külföldön?

Nagyon nagyon köszönöm, hogy végigolvastad, meg ha segítesz, akár üzenetben is.



2016. máj. 15. 20:19
 1/2 anonim válasza:
A ponthatár általában alacsony, bejutni könnyű. Aztán meg végeznek 6-an. A többi csúszik 1-2 évet, vagy feladja. Legalábbis a szegedi egyetemen ez van. Nekem annak idején az volt az elképzelésem, hogy mindent az alapoktól megtanítanak. Hát nem. Ha komolyan vegyész akarsz lenni, akkor úgy menj oda, hogy a deriválás és integrálás alap szinten menjen. Egyrészt mert nem fogtok oda érni matekból, mire kérdezik, másrészt matekon nem igazán tanítják meg használni a tudást, csak leadja az anyagot. Merthogy 120 embernél nem állhat le egyesével magyarázni, ha valaki nem érti. Lehet hogy ez így rémesen hangzik, de ez a valóság. Összességében nem kell zseninek lenni hozzá, de a pont a matek a rákfenéje a dolognak. (statisztikus termodinamika, kvantummechanika és társai, amik megkerülhetetlenek) Bocs ha lelomboztalak, talán lesz pozitívabb válasz is :D
2016. jún. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gyere gyogyszereszetre, itt Szegeden az alapoktol kezdunk mindent, meg a matek derivalos-integralos reszet is.

Itt rengeteg a kemia, de azert tanulunk fizikat is es bioszt is, de csak fokent azokat amiket te is kiemeltel.

2016. jún. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!