Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetem mellett milyen dolgozni?

Egyetem mellett milyen dolgozni?

Figyelt kérdés

Úgy tervezem, hogy esti levelezőn végeznék el egy BSc szakot mellette pedig a tandíjra valót szedném össze munkával (200.000 egy félév)...


Mennyire lehet megvalósítani és mennyire nehéz? Nem minden nap kell be menni az egyetemre igaz ez?



2016. júl. 3. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs olan, hogy esti levelező, csak simán levelező van. Havonta van általában konzultáció, 2-3 napos. Dolgozni lehet vele, de csak azoknak ajánlott a levelező (szerintem), akiknek már alapból van munkája.
2016. júl. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2016. júl. 3. 22:57
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért érdekelnének mások véleményei is!
2016. júl. 3. 23:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nappalin voltam elég szívás mellette dolgozni. Nem kell minden nap bejárni, órarendet össze lehet nappalin úgy hozni, hogy 4 esetleg mázlival és nagyon besűrítve 3 napra fel lehessen venni mindent, de van amikor amikor erre nincs lehetőség mert csak egy időpontban indul gyakorlat. Levelezőn annyiból más, hogy ott alapból csak 1,5-2 napra van minden besűrítve.


Nappalin is nehéz heti 2-3 munkanappal, nem tudom mennyire lehet összeegyeztetni teljes munkaidővel. Meg függ attól mit akarsz dolgozni. Nyáron 4-5 napokat dolgoztam gyárban operátorként - lazább fizikai munka, de az mellett biztos nem tudtam volna órára járni meg még vizsgára készülni, örültem hogy bedőlhettem az ágyba. Irodai munka mellett annyira nem vészes, nem annyira fárasztó és ha olyan a munkahely még lazább is. Ahol voltam év közben volt hogy hetente 25 órát kellett ledolgozni és beléptető kártya mérte az időt, az mellett nem volt nehéz nappalin órára se járni.


Próbáld meg, ha nagyon nem sikerül összeegyeztetni tudsz diákhitelt is felvenni. Plusz most nyáron is ha teljes állásban dolgozol egy jó részét még össze tudod szedni az első szemeszternek, reghéten is tudsz még menni, szünetekben még van pár plusz nap.


Amiből nehéz hogy tanulni is kell, nem elég a munkaidőt és az órákat összeegyeztetni valamikor le kell ülni és magolni is vagy gyakorolni, ezeket be tudod órák közi iktatni, de talán ez a legnehezebb hogy még fáradtan tanulj is.


Sok sikert!

2016. júl. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Levelezőn minden további nélkül, azért levelező. Abban azért nagy eltérések lehetnek, hogy havonta hány napot kell bemenni az egyetemre, és levelezőn igazán nem szerencsés az a pár órát kihagyni. Biztos nem mindegyik munkahely tolerálja, ha rendszeresen kihagysz napokat a tanulás miatt, de azért egyáltalán nem lehetetlen.

Én nappali mellett dolgoztam - nekem rettentő mázlim volt, mert kreatív munka volt, nagyon rugalmas a munkaidő (heti 15-30 óra, amiből max. 15 esett hétköznapra), és olyan klassz főnökkel, akit azóta is visszasírok:)

Mondjuk vizsgaidőszakban persze nehéz volt, és volt 1-2 hét félév közben is, amikor feltorlódott a tanulnivaló is, meg a munka is, de összességében nem volt nagyon megterhelő - igaz, több munkaórát már tényleg csak a tanulás rovására tudtam volna vállalni.

2016. júl. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!