Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 12 állami félév után még...

12 állami félév után még tanulni szeretnék, csak önköltségesként tehetem? Volt már aki többet tanult 12 állami félévnél itt?

Figyelt kérdés

Még nem járok 12-nél, és hozzáteszem levelezőn tanulok államin, munka mellett, és imádom.. Csak azért fáj a szívem, hogy pár félév és elfogynak az állami félévek, pedig még 2-3 szakon tanulni szeretnék, igazából nem a diplomák száma motivál, de még szeretnék sok sok területen tanulni, a pszichológia, mechatronikai mérnöki de még a skandináv nyelvek is érdekelnek...

Mindenkinek van valami hobbija, én ezt élvezem...

Jó az állam ne fizessen nekem milliókat csak azért, hogy tanuljak, de ahol elfér 100 hallgató ott 101 is elférne, szóval mástól sem venném el a helyet, csak hadd lehessek a 101. és ''széket is viszek magammal''


Persze ha nem lesz lehetőség, akkor itthon képzem magam, bár az nem lesz olyan élvezetes :(


Volt már aki 12 állami féléven túlment és nem bánta meg, hogy önköltségesként még 1-2 szakot végigvitt? :)

köszi a válaszokat



2016. júl. 5. 00:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
12 félév van sajnos, ennyiből élünk. viszont az egyetemi előadások nyitottak, bármikor látogathatod őket anélkül is, hogy tanuló lennél.
2016. júl. 5. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én elhasználtam a 12 félévet, és idén jelentkeztem egy újabb szakra, de természetesen sajnos önköltségesre:( - ez van. Vagy fizetsz vagy csak az előadásokra jutsz be (és nem kapsz papírt róla, akármennyire is értesz hozzá, ami hátrány lehet a munkavállásnál), vagy tényleg "csak" hobbiból tanulsz otthon. Mondjuk vannak szakok, amiket elég jól lehet otthon is tanulni, ami engem érdekel, azt sajnos épp nem, ott sok a gyakorlat:S
2016. júl. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szóval Te azt élvezed, hogy diák lehetsz.

Minden hobbi pénzbe kerül egy idő után, csak más az összeg.

Ha ez a hobbid, akkor fizetni kell. :)

2016. júl. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A közszolgálati egyetemen más tipusú az államilagtámogatott rendszer. Vagyis az ott eltöktött félévek nem számitanak bele a 12be
2016. júl. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Nekem is van az egyetemen olyan szak, amelyiknek az előadásaira szívesen bejárnék, de sajnos azon a tanszéken elég kevesen vannak, úgyhogy elég feltűnő lenne, ha odamennék anélkül, hogy felvenném az adott tárgyat. Szóval ez nem minden esetben működik.
2016. júl. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
az egyetemi előadások nyitottak, hivatalosan. gyakorlatra nem lehet bemenni, de előadásra igen, akkor is, ha ketten ülnek bent
2016. júl. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a válaszokat! (zölddel jutalmaztam)

külön köszönet, hogy nem támadott meg senki amiatt, mert tanulni akarok még, és még olyan is volt aki hozzám hasonlóan a 12 féléven túl is tanul (bár ez nekem csak hipotetikusan áll fenn)


A NKE-n bármelyik szakra ha megyek, állami félév van? :)

Engem pl. a nemzetközi igazgatás érdekelne ott


Aki a 12. félév túl is tanul itt a válaszolók között, melyik szakon folytatod most? :) (ahol sok gyakorlat volt)

2016. júl. 7. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!