Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2016 államilag támogatott okj...

2016 államilag támogatott okj képzések?

Figyelt kérdés

Tudná valaki linkelni nekem a fentebb említettek listáját? Keresgéltem de a konkrét listát nem találom, illetve olyat találtam ahol felsorolt egy pár szakmát, ilyen kevés szakmát lehet megtanulni ingyen?

Van egyáltalán bármilyen művészeti típusú okj amit ingyen elvégezhetek (1 szakmával rendelkezem)? A dekoratőr érdekelt volna, de azt mondták azért fizetni kell.



2016. júl. 5. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Tessék, a táblázatban van: [link]
2016. júl. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt már letöltöttem, de itt minden van, az is ami nem államilag támogatott, mint például a dekoratőr, de azért köszönöm.
2016. júl. 5. 17:32
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak ezek az OKJ képzések vannak, amik a táblázatban vannak, nincs más. Van ami nem iskolarendszerűben van csak, azért fizetni kell. A TK-sok sosem, a T-sek meg általában nem iskolarendszerű képzésben vannak, ezekért fizetni kell, ilyen támogatottban nincs. A többi állami finanszírozású, ha iskolarendszerűben csinálod, csak akkor azok is, de nyilván nem iskolarendszerűben a képzőintézmények is indíthatják őket, amiért fizetni kell. (Nézd a betű jeleket, és tudni fogod melyik lehet államis és keress hozzá egy középsulit, vagy a hivatalos Szakképző Centrumot a honlapon, ahol oktatják azt az okj-t.)
2016. júl. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon szépen köszönöm.
2016. júl. 6. 00:26
 5/9 A kérdező kommentje:

Ez esetben nagyjából 20 szakma amit lehetséges ingyen megtanulni?

Sok helyen feltüntetik hány éves a képzés iskolarendszerben, de a szakma TK jelzésű, ez miért van?

2016. júl. 6. 11:12
 6/9 A kérdező kommentje:
Ok, már rá jöttem.
2016. júl. 6. 13:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Meddig ingyenes az okj,ha valaki rendelkezik egy diplomával akkor okjra nem is mehet?
2016. júl. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam hogy a diploma nem szakképesítés és akkor is ugyan úgy mehet valaki okj-ra ha tanfolyam jellegű oktatáson vett azelőtt csak részt.
2016. júl. 8. 18:18
 9/9 anonim ***** válasza:
A kettő állami iskolarendszerű okj nyugdíjas korod előttig, nyugdíjazásod napjáig ingyenes, ha van diplomád akkor is.
2016. júl. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!