Könyvelő vagy tanár?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy melyiket érné meg jobban kitanulni? Mindkettő mellé illetve ellene sok érv szól számomra:

Pedagógus: Gyerekek, társaság, pörgős, korrepetálás (plusz pénzszerzés)...

Korán kelés, plusz órák, késői hazaérés, dolgozatok összeállítása, javítás, vizsgáztatás...

Könyvelő: Csend, nyugalom, magas bér, rugalmas munkaidő, van rokoni segítség ...

Nagy a bukási lehetőség, minden évben külön tanfolyam/ vizsga, rengeteg papírmunka...



2016. júl. 6. 19:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
44%

Csend, nyugalom, magas bér???

Jesszusom. Lépj be a fb-on a könyvelők fórumába, és szörnyülködj azon, milyen ügyfelek vannak.

2016. júl. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
50%

"minden évben külön tanfolyam/ vizsga, rengeteg papírmunka..."

Ez oda fér a tanárhoz is simán..

2016. júl. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Persze, csak míg a tanárnak figyelnek a szállására a továbbképzéseken, addig a könyvelőnek magának kell elintéznie, plusz ugye a könyvelő vizsgázik a tanár pedig végighallgatja a sok okosságot.

Hát a családban van egy (meg most tanul 3) könyvelő, ő igen csak boldog, hisz egy irodában ül egész nap, vagy éppen otthon dolgozik...

2016. júl. 6. 20:12
 4/24 anonim ***** válasza:
88%

" csak míg a tanárnak figyelnek a szállására a továbbképzéseken [...] a tanár pedig végighallgatja a sok okosságot."


- Azért ez nem mindig így van...

2016. júl. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Nem, nem mindig, ezzel tisztában vagyok
2016. júl. 6. 21:45
 6/24 anonim ***** válasza:
88%
Tényleg a szállás a kardinális kérdés? :D
2016. júl. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Nem, nem is én hoztam fel. Engem aztán az sem hat meg, ha a kocsimban kell majd aludnom, vagy éppen sátorban:D
2016. júl. 6. 22:28
 8/24 anonim ***** válasza:
69%

Akkor menj tanárnak, ha arra érzel elhivatottságot. Úgy tűnik, te nem.

(Egyébként nehogy azt hidd, hogy a továbbképzéseken a tanár csak néz ki a fejéből. Tanfolyamtól függően vizsgázik vagy záródolgozatot ír.) A korrepetálást meg, ha a pénz miatt szükséged van rá, a pokolba fogod kívánni.

2016. júl. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Ahhhj. Éreztem, hogy ez lesz. Természetesen ha nem éreznék a munka iránt...vágyat, akkor hagynám a francba és keresnék mást. Mint írtam, szeretem a gyerekeket, de a csöndet is. Nagyon. Nyugodt természetű vagyok, nincs probléma a vérnyomásommal, de középiskolai tanárnak készülve ez szükséges...

Elhivatottság? Úgy tűnik nem érzem? Csak éppen elég tanár ismerősünk van ahhoz, hogy tényleg ismerjem a rossz oldalát is. Azonban volt aki mesélte, hogy egy-egy ilyen tovább képzés úgy zajlott, hogy reggeltől egyig tovább képzés, utána kaja és dzsakudzi, medencék, szauna... Tudom mindkettő mivel jártját, csupán az lenne a kérdésem, hogy szerintetek melyik éri meg jobban. Mindkettőnél kapnék hátsó támogatást, illetve segítséget a betanulásra

2016. júl. 7. 10:46
 10/24 anonim ***** válasza:
44%
Szeretettel várlak a könyvelőirodába akár jövő héten, havi és negyedéves áfa idején; akár jövő májusban...
2016. júl. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!