Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a Kodolányi...

Mi a véleményetek a Kodolányi János Főiskoláról?

Figyelt kérdés
Valóban vicckategória? Nekem közel lenne, csak arra kéne, hogy befejezzem az alapszakot, másik lehetőség sajna csak BCE lenne, de arra meg nincs pénzem, jelenleg máshova járok, de sosem tudni, hátha váltani fogok.

2016. júl. 12. 00:50
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Arra jó, hogy befejezd, mert tényleg vicc kategória, még a nyelvvizsgájuk is.
2016. júl. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
Fehérvári vagy? :)
2016. júl. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen
2016. júl. 12. 15:48
 4/6 anonim ***** válasza:

Igazából nagyban függ attól, hogy milyen szakra akarsz menni. A gazdasági szakok nehezek, és eléggé szívatják is a népet, ahogy hallottam.

Ha csak papír kell, és be akarod fejezni, arra megfelel a Kodó.

amúgy én néhány éve végeztem ott (andragógia), és eléggé utáltam. Egy olyan tárgyat nem tudok mondani, ahol vmi értelmes tudást adtak volna át, sőt életem legrosszabb tanáraival, oszt társaival is a Kodolányin találkoztam. Az egész iskola vhogy annyira amatőr.


Szóval sztem fejezd be ott nyugodtan, nyilván nem kodós diplomára akarsz alapozni. Ha jól beszélsz idegen nyelvet, talpraesett vagy, akkor meg az elhelyezkedéssel sem lesz gond.

2016. júl. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy percig ne higyjétek, hogy pl. a Szent István Egyetem jobb. Én jártam a Kodo-ra alapszakra és most a Szie-re mesterszakra. Hát utóbbi ezerszer rosszabb!

A Kodo ehhez képest a gördülékenység netovábbja volt.

Az Szie-n egyszerűen borzalmas nagy káosz van, legalábbis a BKH-n GTK. A tanárok elképesztően felkészületlenek és nulla az előadások értéke. Emberi erőforrás tanácsadó mesterszakra járok, de csak csoportfoglakozáson veszünk részt, hülyébbnél hülyébb játékokkal, meg Donald Super életútját kell tudni betűről betűre. Rettenet unalmas és fogalmam sincs hova lesz ez jó az emberi erőforrás területen. Köze sincs hozzá.

2016. okt. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 moment88 válasza:

Sziasztok!


Én most fejezem be a közgázt gazdálkodás és üzletvitel szakirányon. Távoktatásos vagyok, a matekokat, és a szakmai tárgyakat komolyan veszik eléggé. Nagyon sokszor használtam pl BGF-es jegyzetet, ugye sok keresgéléssel jár a TÁV. Szent Istvánsból is Miskolci egyetemesből és Corvinusosból is nézelődtem. Levontam a következtetést, hogy a gazdasági tárgyak kőkeményen számon vannak kérve. Pl. Pénzügy! Nemzetközi Gazdtan, Statisztikák, Gazd matekok, vezetői számvitel Kontrolling. Fel kellett kötni a gatyát. Ügyintézéssel kapcsolatban eddig még gondom nem volt, nem tudom ahhoz mennyire kell szerencsétlennek lenni valakinek, hogy ne tudja elintézni a dolgait. Pl gazd. tanszékre küldök emailt legtöbbször aznap válaszolnak segítenek, nagyon sok határidővel csúsztam mindig rugalmasak voltak. Nem tudom, nekem van számviteli szakmám meg tapasztalatom is. Szerintem azoknak a 22-23 éves gyerekeknek a véleménye aki még egy napot nem dolgozott sehol marhára meghatározó :D. Nekem a munkámba is segített (kontroller vagyok).. Már úgy felvettek, hogy meg sincs még a diplomám. Tudjátok egyedül a saját képességeiteken múlik. Nem megy veletek a corvinus állás interjúra... és így tovább. Mesterre is akarok menni, lehet hogy azért nem a Kodóra, mert van a köztudatban ez a stigma, de meggondolom. Pl. analízisből volt egyedül magán tanárom, azt mondta h a mi jegyzetünk sokkal használhatóbb volt, mint egy corvinusos matek jegyzet. Ez lényegében igaz is, szerintem szó szerint szájbarágós nagyon jó a Szabó Ilona tanárnő! Ellenben, a közgáz 1-2 húzós volt. Nem tudom, meg kell próbálni, de aki azt hiszi, hogy nem el tanulni azt el kell keserítenem. De azért csak tökösen.

2017. máj. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!