Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg rossz választás lenne...

Tényleg rossz választás lenne az anglisztika?

Figyelt kérdés
Igaz, még hátra van két évem a gimiből, de már most elvárják , hogy céltudatosak legyünk a jövővel kapcsolatban. Teljesen humán beállítottságú vagyok, imádom tanulni az idegennyelveket és az irodalmat. Sok ideje nézegetek szakokat, eddig az anglisztika az egyetlen, amire azt hiszem , szivesen jelentkeznék. Sajnos nem olvastam a legjobbakat róla, így megköszönném, ha bárki aki tapasztalattal/véleménnyel/tanáccsal bír ilyen téren írna par szót. Konkrét kérdéseim eddig, hogy mit érdemes felvenni az anglisztika mellé, illetve lehet-e innen tolmacsnak szakosodni? Örülnék, ha bárki nyitott lenne ra, hogy valahmilyen formában beszélgessünk, mert szeretnék többet megtudni! Elore is koszi! :)

2016. júl. 12. 16:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is ugyanebben a cipőben járok,pacsi.:D Egyébként igen, tovább lehet menni fordító-tolmács mesterre.
2016. júl. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Amíg jó vagy belőle és szereted, addig nincs olyan, hogy rossz szakma. Az a gond az anglisztikával, hogy túlképzés van belőle, ennyi bölcsészre egyszerűen nincs szükség a munkaerőpiacon.

Ezen kívül egy klassz szak (engem is érdekel), de fontos, hogy céltudatos legyél, legyen elképzelések, amit még is tudsz valósítani. Magában ez a diploma szerintem nem sok lehetőséget kínál, sokan mennek utána tolmács-fordítóra (ami egyébként egy mesterképzés), gazdaságira, esetleg tanárnak.

2016. júl. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Huuu hát szia! :D Neked van több ötleted, milyen szakot lehetne megnezni?
2016. júl. 12. 17:15
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a második válaszolonak is, tudom, mennyire nem lehet elhelyezkedni ezzel a bölcsész dologgal, csak az a gond, hogy nem nagyon talalok mast.
2016. júl. 12. 17:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Irtam privatot.:)
2016. júl. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Teljesen humán beállítottságú vagyok, imádom tanulni az idegennyelveket és az irodalmat. "


- É nis sok mindent szeretek, de az nem jelenti, hogy egyetemen kellene tanulnom.


Az anglisztika nem rossz szak, a gond ott van, hogy a 80-90% csak azért van ott, mert szerette az angolt. Ennyi, semmi más indok nincs mögötte, és csak később merül fel a kérdés, valamit kezdeni is kellene ezzel.

Legyen először valami célod. Az nem cél, hogy x szakra megyek, mert jól hangzik.

2016. júl. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Célom van, tolmács szeretnék lenni. Nem csak az angolt szeretem, nem is egészében errol szol az anglisztika, ahogy olvasom.
2016. júl. 12. 17:48
 8/9 kiskolbász válasza:
Kettesnek igaza van! Túlképzés van belőle, pedig nem egy túlzottan keresett szak.
2016. júl. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Célom van, tolmács szeretnék lenni."


- Akkor okosabb elvégezni egy másik szakot, ami magában is értékes, mellette még egy nyelvet tanulni, és mesterképzésen így is tudsz tolmácsnak tanulni.


"Nem csak az angolt szeretem, nem is egészében errol szol az anglisztika, ahogy olvasom."


- Nem kell felvilágosítani arról, miről szól a szak, mivel elvégeztem. De az angoltudáson kívül nem sok olyan dologra teszel szert, amit munkában kamatoztatni tudsz.

2016. júl. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!