Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Duális képzést csak 1. félévtő...

Duális képzést csak 1. félévtől lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdem az egyetemet és lett volna lehetőségem duális képzésre jelentkezni, de nem tettem, mert nem tudom bírnám e egyszerre a sulit meg a munkát. Van lehetőség 2-3. félévtől duális képzésre, ha már látom, hogy mennyire leszek leterhelve a tanulással? Illetve egyáltalán megéri, vagy inkább menjek gyakornoknak valahová?

2016. júl. 13. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Megéri. De nincs lehetőség későbbi félévben duálisba bekapcsolódni, csak az első félévben lehet megtenni. Melyik szakra jelentkeztél?
2016. júl. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mérnök informatikára. Hát, akkor ezt lehet, hogy elrontottam, sajnos már lecsúsztam a meghirdetett határidőről.
2016. júl. 13. 19:05
 3/9 Vodafonelive ***** válasza:
Első! Azt nem tudod véletlenül, ha idén felvesznek, passziválok 2 félévet és jövőre aktivizálnám magam akkor elkezdhetem duálisban? Elvégre az lenne az első félévem. :)
2016. júl. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azt hiszem akkor se. Mert az van a szerződésben szerintem, hogy a mintatanterv szerint vagy köteles haladni. A passziválás meg nem mintatanterv szerinti. Ha lemaradsz, akkor is szerződést szegsz és megszüntethetik. Tehát a duálison a mintatanterv szerint kell haladjál és 3 vagy 3és fél év alatt a normál időben kell végezzél.
2016. júl. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
#3-as: mondjuk egy próbát megérne, nem vesztesz vele semmit. Tehát most felvesznek két félév passzív, utána lennél aktív de májustól jelentkeznél duális partnerekhez, azt ha felvesznek akkor elvileg mehetsz, ez a partner cégen is múlik. Ne mond, hogy passzívon vagy, ne kérdezősködj erről, azt ha kiderül és baj, akkor mond, hogy nem tudtad, hogy így nem lehet, miért ne lehetne végül is, ha utána mintatanterv szerint haladsz.
2016. júl. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek: ennyi sanszod van még. ha akik felvételiztek a duális cégekhez és nem veszik fel az egyetemre, vagy mégsem iratkoznak be, akkor pótfelvételt hirdetnek meg a cégek, ott lehet esélyed. Írjál a duális cégeknek, hogy később tudtad meg a lehetőséget, de ha még nincs vége a felvételi folyamatnak, akkor hogyan pályázhatnál hozzá, illetve ha valakivel mégsem fognak szerződést kötni, akkor mikor érdeklődhetsz az esetlegesen megüresedő helyekről?
2016. júl. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#3-as: Mondjuk az kiderül, hogy valami van, mert a cégek bekérik a középsulis bizit és abban látják mikor végeztél. Tehát beszélned kell róla, mert látszódni fog a papírjaidból. De egy próbát megér. Végül is akkor leszel elsős, tehát miért is ne.
2016. júl. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kösznöm a válaszokat, megpróbálok írni nekik:) mindenkinek ment a zöld
2016. júl. 14. 09:42
 9/9 Vodafonelive ***** válasza:

#3-as vagyok. Valószínű fel fognak venni a suliba csak nem tudom, hogy 2 félév után elkezdjem-e vagy inkább MSc. :)

Nem tudom mennyire nézik azt egy gépész után villamos helyen, hogy van diplomád és úgy mész oda már felvettek de te passziváltál + 5 félév alatt le tudnád nyomni a 7 féléves képzést(akkreditálás).

2016. júl. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!