Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pályaválasztás előtti dilemmáb...

Pályaválasztás előtti dilemmába estem. Valaki segítene nekem?

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudom eldönteni, mi legyek, pedig már kéne tudnom nagyon, szeptembertől végzős leszek. Ami tetszik, az a tájrendező és kertépítő mérnöki, a környezetmérnöki és az építőmérnöki, viszont az első kettőről azt mondják, itthon nem lehet elhelyezkedni velük. Külföld nagyon érdekel, van egy felsőfokú német vizsgám, egy középfokú angol és egy emelt angol érettségim. A baj, hogy ha mondjuk az építőmérnökire vagy a környezetmérnökire megyek, akkor ahhoz kell egy reálos emelt tantárgy, ami nálam az info lenne, de akkor azt idén, az utolsó évben kéne bepótolnom, mert nem kezdtem el 11.-ben, mert nem tudtam még akkor, mi szeretnék lenni, és félek, így már nem tudnám bepótolni. A tájrendezőhöz viszont már megvan az előrehozott emelt angolom, mert ahhoz a szakhoz elfogadják azt is.


Esetleg ha valakinek van tapasztalata/ismerőse tapasztalattal ebben a témakörben, és megosztaná velem a véleményét, nagyon megköszönném!



2016. júl. 14. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem nem vagy elkésve az informatikával, a mi iskolánkban úgy indul, hogy 11-ben ha felveszed, akkor év végén elmész előrehozottra, és ha emeltezni akarsz akkor maradsz 12-ben is emelten, viszont ha 12-ben jössz rá hogy közepezni akarsz, akkor sincs semmi baj mert ugyan úgy járhatsz órára, és nem azokkal raknak össze akik maradtak emelten, hanem akik idén 11-ben kezdik és előrehozottra mennek. Én a két építőmérnök közül választanék egyébként. :)
2016. júl. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az építőmérnöki sem egy hatalmas karrier. Gyúrj rá az angolra és felvételizz Dániába. [link]
2016. júl. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez tök vicces, én is ebben a 3 szakban gondolkoztam egy csomó ideig!! Végül az építőmérnököt választottam, de még nem vagyok biztos benne, hogy jó döntést hoztam, csak most leszek első éves. Én alapvetően kizártam a külföldet, ez is sokat számított, meg úgy hallottam biosz és rajz is kell a tájrendezőhöz, ezekben nem vagyok nagyon jó. Amúgy matekból emelteztem, az szerintem hasznosabb leszaz építőmérnökhöz, bár nyilván nem pótolhatatlan a faktos anyag az első években... Ami az infót illeti, nehéz, de nem lehetetlen megtanulni egy év alatt (szerintem) nekem csak közép van, de konkrétan alig kellett tanulnom rá, inkább csak gyakorolni, hogy beleférjek az időbe. A tájrendezőről én is azt hallottam, hogy nincs ennyi emberre szükség a szakmában, a környezetmérnökiről meg sok rosszat hallottam, lehet, hogy alaptalanul, de a tantárgyakat megnézve inkább azt húztam ki. Amúgy kötelező az emelt? (Én tudtam, hogy matekból mindenképp fogok, így nem érdekelt, hogy kötelező-e, de a ponthatár nálunk 330 volt, amiatt nem kellett)
2016. aug. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Örülök, hogy írtál:) Nem kötelező az emelt info, de kiszámoltam felvin pontkalkulátorral, és ha középszinten érettségizek infoból, akkor mindenből 5ösre kell érettségiznem, és vagy a mateknak vagy az infónak 5ösnek kell lennie, a másiknak meg minimum 4esnek. Így lenne esélyem bejutni oda, ahova szeretnék. Most eldöntöttem, hogy a környezetmérnökit fogom beírni elsőnek, mert úgy gondolom, az jó, ha azt tanulod amit szeretnél is csinálni. Ez számomra tényleg az álomszak. Egyik ismerősöm mesélte, hogy az ő rokona úgy dolgozik Németországban, hogy van 2 felsőfokú nyelvvizsgája. Az angolra rágyúrok, és hátha sikerül nekem is kimenni (persze ez nem ilyen egyszerű, de próba-szerencse). Nyugaton van lehetőség ezzel a szakkal elhelyezkedni, hát megpróbálom. Szerintem fontos, hogy azt tanuljuk, amit szeretünk is.:) hát majd meglátjuk.

2016. aug. 21. 10:50
 5/6 A kérdező kommentje:
Te biztos ügyes lehetsz egyébként, ha matekból emelteztél. Én sajnos hülye vagyok hozzá:D De sok sikert neked! Ha gondolod majd megoszthatnád velem a tapasztalataidat az építőmérnökiről, hátha sikerül valamennyire meggyőznöd:)
2016. aug. 21. 10:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Szívesen! :) Írj privátot, ha van kérdésed majd!
2016. aug. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!