Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen a tesi tényleg...

Egyetemen a tesi tényleg olyan hogy szinte bármilyen sportot válaszhatok?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy Szegeden ugye kötelező valamennyi tesi, de ennek keretében választhatunk bármilyen sportot, amit (hacsak nem nagyon extrém sport) az egyetem finanszíroz. (Az én esetemben lovaglás lenne) Ez persze túl szép hogy igaz legyen, de ezt az SZTE-ről érkezett hölgy mondta egy tájékoztatón a sulimban. Persze félre is érthettem. Légyszi világosítsatok fel, hogy van ez!

2016. júl. 14. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:

én nem oda járok.

De tényleg nagoyn sokféle sport van. a lovaglás az nálunk nincs. step aeroc, különböző küzdősportok, tipikus labadajátékok, kondi, különböző táncok, úszás stb. Párért kell vmennyi pénzt fizetni de kevesebbet, mintha egyetemen kivül mennél

2016. júl. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

El ne hidd, hogy a lovaglást finanszíroznák neked. :D :D

Olyanokat finanszíroznak amit Ők sulin belül tudnak nyújtani, tenisz, kondi, stb. Az egyszerűbb dolgok.

2016. júl. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tényleg lehet menni úszni is?
2016. júl. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kajak ?
2016. júl. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én Szegedre jártam, de már sok éve volt, hogy a tesit megcsináltam. Van a kínálatban nagyon sok féle sport, amik tényleg ingyenesek (foci, tenisz, kondi, floorball, korcsolya ... ) meg van arra is lehetőség, ha valaki rendszeresen sportol egyébként is, akkor onnan hoz "igazolást" és azzal kiváltja a tesi kurzust (nyilván ekkor nem finanszírozza az egyetem, mert egyébként is sportolnál). Meg vannak olyanok, amik felvehetők az egyetem kínálatából, de fizetős. Úgy emlékszem, a lovaglás pont ez utóbbi.
2016. júl. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Egyetemen a tesi tényleg olyan hogy szinte bármilyen sportot válaszhatok?"


Ez igaz.


A lovaglás pont az "extrémek" közé tartozik. Pontosabban kettő félév teljesítése kötelező ahhoz, hogy záróvizsgázhass. Nagyon sok féle van amik hirtelen eszembe jutnak foci,kosár,röpi,ping-pong, floorball,tenisz,úszás,teremfoci csapatban, teke (én ezt csináltam mind a kettő félévben nagyon ajánlom, nem megterhelő szórakoztató tanár jó arc és csak 1 órás újszegedi modern pályán, ingyenes), valamilyen ejtőernyősdi is van, de lehet csak elméleti szinten ezt nem tudom pontosan, küzdősportok, jóga, lányok ilyen mozgós labdás alakformálós valamik :D aerobik?, görkori/Jégkori, meg vannak tényleg ilyen különlegesek mint a lovaglás, de fizetős meg átjárkálós a lovas helyre, régebben volt sportlövészet, de mostanában nem láttam már, nagyjából ezek vannak.

2016. júl. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) valahogy sejtettem hogy ez túl szép hogy igaz legyen :D és azt nem tudjátok,hogy meg van-e szabva hogy hány alkalommal kell (az én esetemben lovagolni) menni hogy elfogadják az igazolást?
2016. júl. 18. 19:32
 8/9 A kérdező kommentje:
(mármint hetente hány alkalommal)
2016. júl. 18. 19:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem sajnos, de [link] ezen a linken van pár évvel ezelőtti elérhetőség, de nem hiszem egyébként, hogy lenne ilyen. Alap tesin 12 alkalmon kell részt venni, de ez a megbeszélés szerinti eléggé barátinak tűnik :D kurzusfelvételkor egyébként tudsz a tanárral beszélni.
2016. júl. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!