Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kérl3k segítset3k, melyik...

Kérl3k segítset3k, melyik jobb szak e kettő közül? SOS

Figyelt kérdés

Jövőhéten van felvételim és fogalmam sincs hogyan döntsek két szak között!

Humános vagyok, a reál tantárgyak egyáltalán nem mennek.

Amiben mindig jó voltam az a magyar, angol, és a biológia, ezeket viszonylag könnyen tanultam.


Érettségin a biológia lett a legjobb. Viszont itt van két szak és nem tudom melyiket válasszam: gyógytornász vagy magyar-angol a bölcsészetkaron?

A gyógytornászatit azért választanám,mert azt mondják az egészségügybe mindig kell majd ember, és a biológiát lehet kicsit nehezebben,de valahogy megtanulnám.

A magyar-angol szakot pedig azért mert mindig ez a két tantárgy állt közel hozzám, az angolt könnyen tanulom, az irodalom kicsit untat viszont nincs más bajom vele, azt írták innen lehetek magyar v angol tanárnő, magántanár, fordító, újságíró,szerkesztő, viszont erre azt mondják nincs nagy jövője(főleg külföldön nem tudom mit kezdenék vele.)


Szóval mindkettőnek van előnye,hátránya, én pedig képtelen vagyok dönteni. A felvételik sajnos egyszerre lesznek, pedig azt gondoltam megyek mindkettőre és majd az marad amire bejutok. Így muszáj egyet,és ha nem sikerül akkor nem tudom mi lesz.

(erdélyi vagyok,ezért van ilyenkor a felvételi.)

Azért fordulok hozzátok, hátha ti tapasztaltabbak vagytok és adnátok tanácsot. Félek ,hogy én tapasztalat és tanácsok nélkül rossz döntést hozhatok és elmehet 3-4 évem a kukába.

Mit gondoltok? :(


2016. júl. 14. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
45%

A magyar-angol tanári szak jó volna neked, mert megtanulnád, hogy az 'e' betű és a '3' szám nem ugyanaz. Illetve megtanulnál választékosan fogalmazni, így átmennél az oldal szűrőjén.


Emellett jobban is fizet, mint a gyógytornász.

2016. júl. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

#1 A gyógytornász fizetés sok mindentől függ, van aki annyit keres, mint egy tanár sem, lehet bármilyen egyetemi professzor. :)

De reálisan nézve a helyzetet.

Gyógytornász is jó, de inkább a magyar-angol szak.

Ezek is kellenek mindig, és könnyebb elhelyezkedni, és egy kényelmes életszínvonalat fentartani vele.

2016. júl. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2: bocsánat, hogy általánosságban megfogalmazott kérdésre általánosságban válaszolok. Én is hallottam már havi 400 ezret kereső angoltanárról, de nem fogom most ezzel hitegetni a kérdezőt.
2016. júl. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Bocsánat az esetleges fogalmazási és helyesírási hibáim miatt, alig két perc alatt dobtam össze a kérdést. Amúgy sem gondolnám, hogy ez a lényeg.

Külföldi cél szempontjából is jobb választás a magyar-angol?

2016. júl. 14. 22:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól függ hova akarsz menni? Nyugatra a gyógytornász a jobb. De Ázsiában keresik az Angol tanárokat, így oda az is jó. Gyógytornászként nehéz Magyarországon jó állást találni, de külföldön könnyű, csak ahhoz kellene egy kis gyakorlat előtte 1-2 év.
2016. júl. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#3 Én nem 400 ezrekről beszélek, hanem akár az ötszöröséről is. Szimpla külföld.

Minden attól függ, hogy mennyire jó benne.

2016. júl. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!