Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » NKE-HHK-n a katonai vezetői...

NKE-HHK-n a katonai vezetői szakon miért kizáró ok a szemüveg ill. kontaktlencse viselés?

Figyelt kérdés

Felderítő, harckocsizó, légvédelmi rakéta, lövész, műszaki, tüzér, vegyivédelmi specializációk vannak, amik közül engem a felderítő, a lövész, műszaki és vegyvédelmi specializációk érdekelnek leginkább. Természetesen a katonai üzemeltetés és a katonai logisztika is érdekel, de szívem szerint az először felsoroltak közül választanék. Nagyon elszomorított, hogy oda nem jelentkezhetek, mert nagyon sokat készülök a fizikaira is, és vettem könyveket is már, katonai alapismeretekről, hogy kicsit tudjak készülni előre. Persze így is van értelme, igazából bárhova szívesen megyek, a sorozás is jó, bármi, csak nagyon szeretnék a honvédséghez tartozni, viszont ez érdekelne, hogy mi a baj a szemüveggel, kontaktlencsével? A szemüveget még értem is kb, mert az valamennyire korlátoz a látásban(perifériás látásra gondolok) és párásodhat stb, de egy kontaktlencse nem hinném, hogy zavaró. Csak akkor csúszik fel ha idegbeteg módon vakarod a szemed, vagy abban alszol, meg gondolom ha elájulsz, mert akkor is felakad a szemed, de ezt még nem próbáltam :D ha meg elég nedves, ki sem esik, szóval azzal nem tudom mi baj lehet... Meg nem teljesen értem, hogy ha egyszer vezetői, akkor hogy leszünk kinn harctéren, ahol szükség lenne h mindig kitűnően lássak távolra?


Köszönöm ha valaki elmagyarázza! :)



2016. júl. 15. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert nem jó a szemed. Ha véletlen elhagyod a lencséidet, vagy a szemüvegedet akkor máris problémás látnod. Oké, tudom, te soha nem haygnád el, de a harctér azért nem a nyugodt szobád.
2016. júl. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igazából nem hordom a szemüvegemet, mert utálom. Elvagyok nélküle :)

Lencsét pedig nem kaphatok épp ezért :D a szemészek azt mondják h nagyon nagy váltás lenne... annyira nem rossz a szemem :D

Arra gondoltam, h megcsináltatom :) lézeres műtéttel

2016. júl. 15. 16:24
 3/6 anonim válasza:

jó ötlet, de elég drága és csak azokon lehet elvégezni, akiknek nem vékony a szaruhártyájuk, mert ugye abból faragnak le.

de alkalmasságin mit mondtak a szemedre?

vagy csak később akarsz jelentkezni oda?

2016. júl. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Még mielőtt abba belekezdek a szemtornát szeretném kipróbálni. Arról sokat olvastam és igazából 2.0-2.5-es a szemem, rövidlátó vagyok, nekem ez nagyon soknak tűnik, de azt veszem észre, hogy mivel nem hordom azt a vacak szemüveget, megállt a szemem romlása :'D

Megéri ha piszkálnak, meg ha sportolsz, egyszer csak eleged lesz belőle, és akkor leteszed :D

Nem voltam még alkalmasságin. Igazából már megvolt a felvételim, szeptemberben kezdek egy egyetemen, de az csak azért van, h ne essek ki a tanulás ritmusából, nekem erre szükségem van sajnos, másképp ellustulok, nem tudom rávenni magam ha nincsenek szabályok, meg határidők... Szóval jövőre akarok jelentkezni :)

2016. júl. 15. 17:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Röviden:

Mert katvezre akar menni majdnem mindenki és igy jobban meg tudják szürni az embereket.

(a kontaklencse nagyon nem jó. Nem voltál még lőtéren ezért nem tudod, de úgy kifújja a szemed a szél hogy haldokolni fogsz a fájdalomtól. + Kihelyezésen ha több napot kinn alszik az ember, nagyon nem praktikus a kontaklencse.)

2016. júl. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Elvileg ha valakinek nem elég jó a hallása de nem is teljesen rossz akkor lehet még katona viszont kiesnek képzés specializációi lehetőségek pl felderítő.Valaki tudja melyek esnek még ki akkor?
2020. jún. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!