Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Újból kontaktlencsére váltás?

Újból kontaktlencsére váltás?

Figyelt kérdés
1 éve volt utoljára kontaktlencsém. Abban az időszakban fél évig használtam azt, a szemüveggel felváltva. Lassan fél éve nem hordok szemüveget, mert eltörött és azóta nem csináltattam.. Így jócskán fél éve szemüveg és persze kontaktlencse nélkül élem a napjaimat, amelyek enyhén szólva is kínkeservesek. Jövő héten mennék optikushoz, hogy szemüveget, esetleg újból kontaktlencsét vegyek. A kérdés a következő. Az előbbi feltételek alapján, kötelező-e betanításon maradnom a vizsgálat után,vagy egyből megvehetem a lencsét? Hisz már tudom hogy hogyan kell betenni és kivenni, csak x ideje nem volt a szemembe. Vagy lehetséges-e egyáltalán 1 év kontaktlencse és fél év szemüveg hordása nélkül is egyből kontaktlencsére váltani? Nem köteleznek előtte x nap szemüveg hordásra?

2016. júl. 14. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, csak vizsgálatot és kontaktlencsét kell kérned. Nekem legalábbis így volt, bár ennyi idő nem maradt ki. A szemüveg egyébként nem feltétel, én itthon semmit sem használok, bár ez tényleg nem ajánlott.
2016. júl. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
43%

Nem kell sem szemüveg, sem kontaktlencse. Van egyszerű mód a kínkeserv megszüntetésére:


http://www.youtube.com/watch?v=uuKB7yZrzTo

2016. júl. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 10 éve vagyok szemüveges, tehát az időhöz mérten rossz a szemem.. Tulajdonképpen eddig bírtam nélkülük.
2016. júl. 15. 00:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Betanítás annak kell aki nem használt sose lencsét. Neked nem kell. Neked vizsgálat kell csak. Szemüveg sem kell ahhoz hogy kontaktlencsét hordj. Nekem sem volt sose szemüvegem, felesleges lenne, minden nap lencsét hordok már évek óta.
2016. júl. 16. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!