Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha pszichiáter akarok lenni...

Ha pszichiáter akarok lenni miből kell éretségi, és ezek közül miből emelt szintű? Hány évig tart megszerezni a doktori címet? Hogyan lehet ezzel keresni?

Figyelt kérdés
Mennyivel keresnék jobban mint egy sima pszichológus, és mennyivel tovább tartana a tanulás?

2016. júl. 15. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi egyetemet kell végezni hozzá. Szoval biosz es kémia vagy fizika emelt érettségi.
2016. júl. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Emelt biosz és emelt kémia/fizika kell hozzá. Általános orvosi 6 év plusz 4-5 év szakosodás.
2016. júl. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Wáá. Kajakra 10 év lenne? Es a tobbi alap tantargybol is kell egy sima erettsegi, vagy, nem kellenek?
2016. júl. 15. 20:44
 4/9 A kérdező kommentje:
Es nincs arra mod h gyorsabban lehessen letenni? Pl mint amior vkimolyan jol tanul h osztalyt lephet evkozben.
2016. júl. 15. 20:48
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Nincs. Lerakod az érettségit középszinten matekból, magyarból, töriből, egy idegennyelvből és emelt szinten bioszból ÉS kémiából VAGY fizikából. Sokan megcsinálják, nincs ebben semmi lehetetlen. 6 év orvosi egyetem, te ekkor már doktori címet kapsz, de ezzel csak rezidens leszel, semmit nem csinálhatsz. 5 év szakképzés, de te ekkor már rezidensként majd pedig szakorvosjelöltként már pénzt keresel.
2016. júl. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológus is ennyi. Alapképzés (3év), mester (2 év), szakképzés (2-4 év), plusz módszerspecifikus képzések, szintén évek. Ehhez is érettségi kell mindenből, min. 1 emelt szint. Nagyon magas a ponthatár, nagy ide a verseny.
2016. júl. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2016. júl. 15. 22:03
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Ha lenne rövidebb megoldás, nem gondolod, hogy más is azt végezné el?! Amúgy meg a pszichológus és pszichiáter elég különböző irány... Szerintem még nézz utána ezeknek a dolgoknak. A pszichiáter az orvosin kezdi, míg a pszichológus a bölcsészkaron.
2016. júl. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, pont ezért tettem fel ezt a kerdest... egyebkent nekem honnan kellene tudnom h mas milyen kepzest vegzett? Nem ismerek pszichiàtert akitol megkerdezhetnem.
2016. júl. 17. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!