Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek lehetséges lenne...

Szerintetek lehetséges lenne felkészülni 10 hónap alatt emelt szintű kémia érettségire?

Figyelt kérdés

Online tanárt keresnék hozzá, mert ahol lakom, itt sajnos nem találtam jó tanárt. Jelenleg sajnos a 0 szintű tudás környékén állok.


Leírnátok tapasztalataitokat, véleményeteket?



2016. júl. 18. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden napos kemény tanulással szerintem igen. De nagyon szorgalmasnak kell lenned, mert emelt szinten ez már nem egyszerű. 3x próbáltam valami értékelhetőt hozni belőle, de mindig ezen múlott, hogy nem sikerült az orvosi egyetem. Nekem a számolásokkal volt gondom, nem is annyira az elmélettel, ezért én azt javaslom, hogy mielőbb keress tanárt és essetek neki, mert egyrészt nagyon sok, másrészt kell egyfajta rutin a feladatokhoz, amihez idő kell, hogy kialakuljon. Drukkolok neked, hogy elérd a célod! :)
2016. júl. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehetséges, csak sok szorgalommal meg idöráfordítással.


A testvérem egy évvel az érettségi elött 2-es volt kémiából. Az utolsó év elején rájött, hogy neki az emelt érettségi kell a továbbtanulásához, elkezdett komolyan tanulni és ötösre érettsegizett.

2016. júl. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de minden nap foglalkoznod kell vele, főleg a számolásokkal.

Szerezd be:

- Ötösöm lesz kémiából példatár: MInden feladat A részének a levezetése is benne van + az összes megoldás. Egymásra épülnek, és nagyon kevés elmélet is van benne, ez alapján BÁRKI meg tudja tanulni a számolásokat, csak sorrendben kell haladni és nem szabad kihagyogatni a példákból, mert egymásra épülnek.

- Villányi előkészítője a két szintű érettségire: elvileg ebben benne van az összes összefüggés, ami az érettségire kell, én a Mozaikos könyvek után, összefoglalásként olvastam, a Mozaik után elég "light"-osnak tűnt, én mellé a Mozaik könyveit is ajánlom.


A számolásokat októberben kezdtem, az elméletet decemberben, 75% lett végül - mondjuk nekem nem is volt cél a 80+%, szóval tanulhattam volna többet is...

2016. júl. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok: ja a kísérletekhez tölts le egy anyagot, amiben ki vannak dolgozva a kísérletek. Több gimnázium is készített ilyen anyagokat, csak keress rá a Google-ban, könnyen találsz több variációt is.
2016. júl. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségetek!
2016. júl. 19. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!