Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Még csak hetedikes vagyok, de...

Szolivíabitoka kérdése:

Még csak hetedikes vagyok, de már gondolkoznom kell, hogy hova menjek középsuliba. Gimnáziumba szeretnék menni egyértelműen csak azt nem tudom melyikbe mert, szinte mindegyik tantárgy érdekel és különféle munkák is vonzanak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2016. júl. 18. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Menj egy jó gimnáziumba, általános tantervű tagozatra. Melyik város érdekel? Lehet, hogy tudunk ajánlani.
2016. júl. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A dél-alföldön szeretnék maradni de akár Budára is mennék.Mellesleg az angol nyelv érdekel meg szeretem is nagyon csak az olyasféle munkák nem érdekelnek pedig mennék egy emelt szintes nyelvű gimibe
2016. júl. 18. 17:22
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Menj emelt angolos gimibe. Utána még bárilyen egyetemre mehetsz, orvosira is pl. Utolsó két évben lesz fakultáció, ott ki tudod majd választani, hogy miket szeretnél emelten tanulni, miből készítesenek fel emelt érettsgire.

Nem kell angoltanárnak menned majd egyetemre, azért mert angol tagozatra mész.

2016. júl. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Legyél gépész
2016. júl. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hogy-hogy ?
2016. júl. 19. 16:42
 6/9 anonim válasza:
Legyél tolmács
2016. aug. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Ha szereted az angolt, akkor azt tudom javasolni, menj kéttannyelvű osztályba/gimibe. Én most végeztem gimnáziumban, kéttannyelvű osztályba jártam és csak ajánlani tudom. Attól, hogy ilyen osztályba jársz még bármi lehetsz. Nálunk pl volt aki orvosira megy, van olyan aki mérnöknek, jogásznak, stb. Tehát nincs olyan, hogy muszáj nyelvtanárnak menni. Nem mellesleg hatalmas előnyt jelenthet az is, hogy az angolt emelt óraszámban tanulod a 0. évedben (nyelvi előkészítőben), aztán különböző tárgyakat tanulsz angolul. (Nálunk: matek, infó, földrajz, hittan, civilizáció). 27-en voltunk az osztályban, 26-nak FELSŐFOKÚ nyelvvizsgája lett angolból, 12-nek pedig középfokú nyelvvizsgája a választott (tehát második) idegen nyelvből. Tudom, Neked még messze az egyetem, de ezekkel nagyon sok plusz pontot lehet szerezni. Ha jól tanulsz, egyszer pedig egyetemre akarsz menni, nagyon tudom neked ajánlani, hogy kéttannyelvű osztályt válassz!
2016. aug. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Azt még hozzátenném, nekem is sikerült angolból és németből is nyelvvizsgát tennem, angolból felső, németből középfokon, tehát tényleg személyes tapasztalatom alapján ajánlom ezt a képzési formát.
2016. aug. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Régi kérdés, de lehet valakinek segítek vele. Hogyha jó vagy angolból és szereted is, meg kéttannyelvűbe/angol tagozatra. Mert mire elvégzed a gimit nagy eséllyel érettségid és nyelvvizsgád is :) ez azoknak is jó akik nem tudják mit akarnak
2020. febr. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!