Milyen szakra menjek? ( bővebben lent)

Figyelt kérdés
Olyan munkát szeretnék, amivel könnyen el tudok helyezkedni, és elég jó a fizetés is. Tudom, hogy mostanában az informatikus/gépészmérnök/programozó stb. a legjobb lehetőség,de infóból nem vagyok nagyon jó, az ilyen mérnökféleségek inkább fiúknak való, én pedig lány vagyok. A töri és az irodalom érdekel a leginkább, gondolkodtam s jogon és a pszichológián is, de mindkettőre nagyon sokat kell tanulni, és sokan is jelentkeznek ilyen szakra, és így nehezebb lenne elhelyezkedni. Tudnátok segíteni?
2016. júl. 23. 23:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy sokan jelentkeznek egy szakra, nem jelenti azt, hogy mindannyian el is végzik! Gépészmérnökire például nem kell emelt érettségi, nem olyan extramagas a ponthatár, aztán a bekerültek fele szépen kibukik év közben az elméleti matekon... És azért, mert lány vagy, nem szabad kizárni a mérnöki szakokat, ha egy kicsit is érdekel, ne vesd el! :)

A jog valóban egy nagyon nehéz szak, de szerintem ha azt valaki tisztességesen elvégzi, lesz munkája. Anyumnak jogi+közgazdász diplomái vannak, nagyon szépen keres vele, könnyen elhelyezkedett. Az irodalommal inkább média és kommunikáció, esetleg tanári szakok felé mehetsz el, ha érdekel. Hogy állsz a nyelvekkel?

2016. júl. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jó vagyok a nyelvekből, ötös, de nem a szívem csücske egyik sem.
2016. júl. 24. 07:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha mérnök akarsz lenni, ne tartson vissza az, hogy lány vagy.
2016. júl. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!