Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz a főiskola...

Mennyire nehéz a főiskola levelezőn, munka mellett?

Figyelt kérdés

2016. júl. 26. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz. De megéri.
2016. júl. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nyilván a szaktól meg az egyetemtől is függ. Szabadidőd nagyon nem lesz ez tény, de szerintem bőven kivitelezhető, csak akarat kérdése.
2016. júl. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A Tengerész ***** válasza:
100%
Nagyon. Már ha komoly a suli. Én annakidején a villamosmérnökit csináltam estin (akkor még létezett ilyen), hát napi 8 óra meló után rendszeresen elaludtam az órán ahogy a tanár monoton magyarázott a ferde előadóteremben meg a fejem felett egy méterrel zümmögtek a fénycsőarmatúrák.
2016. júl. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Eléggé nagyon. Eladóként dolgozok miközben tanulok. Az én tapasztalatom az, hogy a munkahely nem akarja hogy tanulj.


Nincs elég idő a tanulásra, a főnök rendszeresen be tol 5x11 óra melót a legnehezebb vizsgáim elé, ha úgy hozza a sors és 2 sulis hétvége kellene akkor azt már nem kapom meg szabadnapnak (ez ciki, főleg, hogy nem lehet hiányozni óráról). Leltárról mentem vizsgázni. etc..

És csak egy esélyem van általában egy tantárgyból vizsgázni. Javítani nincs alkalmam.


A gyakorlatot nagyon nehéz elintézni. Még ha csak 2-3 napokat kell teljesíteni egyenlőre akkor is.


Nem mellesleg a párom is munka mellett jár egyetemre, és együtt élünk szóval minden más mellett még a házi munka és a főzés-bevásárlást is meg kell csinálni. :D


Összességében amikor suli van, olyankor nagyon fáradt vagyok mert se pihenni se kialudni magamat nincs alkalmam. Van hogy órán elalszok, hiába a cukor, a koffein.


De ahogy elnézem a kollégákat őket nem terheli ennyire.Lehet kirívó eset vagyok, hogy engem ennyire szivatnak a munkahelyemen. :D

2016. júl. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mi a fene ***** válasza:
Ha olyat tanulsz, amiben már van valamilyen alap képzettséged, akkor könnyebb, mert a felnőtt képzésben azért általában az értékelik, amit tudsz, nem azt firtatják hogy mit nem. Az időt viszont nagyon rá kell szánni, főleg ha sok beadandó van. De valamit valamiért !
2016. júl. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nem lesz könnyű, ez tény, munka mellett pláne, de teljesíthető. De (nálunk legalábbis) a levelezősökkel igencsak kivételeznek. Például egy tárgyhoz nappalin a ketteshez is vért kell izzadni, míg levelezőn ennél a tárgynál ritka a hármasnál rosszabb jegy. DUE mérnökinfó, ha érdekel hol.
2016. aug. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kovzso válasza:
50 évesen folyamatos három műszak mellett végeztem Pécsen, a Pollákon gépészmérnökit. Kitartás kell hozzá. Tőlünk ugyanazt követelték mint a nappalisoktól, de nem is inkább a nehézséggel volt baj, hanem szabadidő egyenlő a nullával. A 9 félév alatt (2-őt rá kellett húznom) nem volt más, csak munka meg tanulás. Megjegyzem, családom teljes mértékben mellettem állt, ez feltétlen kell hozzá! Megérte! Kezd el, és kitartás!
2016. aug. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az anyukám levelezőn tanult, miközben eladóként dolgozott, és nevelt két kisgyereket. Azt mondja, nagyon nehéz volt, szinte alig volt ideje ránk, de maximálisan megérte.
2016. okt. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!