Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csinál egy biotechnológus?

Mit csinál egy biotechnológus?

Figyelt kérdés
Mi kell hozzá, hogy valaki ezt a munkát tudja végezni? Hol tud elhelyezkedni? Milyen tárgyak?

2016. júl. 27. 14:44
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

én biológia szakos vagyok, van biotechnológia tanszék, lehet gondolom ott szakdolgozatot írni, mesterképzésen erre szakosodni. esetleg még a biomérnök szak is szóba jöhet, mintha ott lenne ilyesmi szakirány, nem tudom pontosan.


biológia szakon (ugye ahol biológusnak tanulsz) van mindenféle, az elején van kémia, matek, fizika, a szakos tantárgyak pedig kb minden ami a biológiában van. kell tanulni ilyen "hülyeségeket" mint az ökológia meg etológia (vannak ilyen tárgyak), de ugye van akit ez érdekel, meg ez is hozzá tartozik a tudományhoz, meg nem ANNYIRA rossz. van persze biokémia, sejtbiológia, molekuláris biológia, mikrobiológia, és van külön biotechnológia tárgy.


a biomérnökről nem tudok sokat, a szobatársam jár olyan szakra, ő mondott pár dolgot. van nekik is egy kis kémia, sok matek, biológia kevésbé részletesen mint nekünk (eddig biokémia volt amire közösen jártunk), és vannak ilyen jogi meg közgáz órák is.


középiskolában mindenképpen tanulj biológiát, ha lehet emelt óraszámban (fakton pl), és mellé ajánlanám a kémiát, de úgy hogy tényleg tanuld is meg. én nem tanultam meg rendesen, és most eléggé szívok is vele. esetleg matek is jól jöhet, de az nem ANNYIRA fontos. én biológiából emelt érettségiztem, a matek közepemmel ezek voltak a felvételi tárgyaim. a felvételi követelmény biológia szakra úgy tudom a biológia, kémia, fizika, matek, földraz tárgyak közül bármelyik kettő bármilyen szinten. biomérnökiről nem tudom pontosan, de ha amellett döntesz, mindenképp emelt matekot tanulj középiskolában.


én szegeden tanulok, és tudom ajánlani, nagyon szeretem és szerintem nagyon jó az egyetem. biológus képzés van az ELTE-n és pécsen is, meg még pár helyen (felvin meg tudod nézni). szegedre elég alacsony a ponthatár, de azért nem lehetsz hülye ha végig akarod csinálni.


munkalehetőségről nem tudok, még én is csak a második évemet kezdem, de remélem valamennyit segítettem :)

2016. aug. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!