Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi gazdálkodás itthon...

Nemzetközi gazdálkodás itthon vagy tájrendező-és kertépítő mérnök külföldön érné meg jobban?

Figyelt kérdés

Régi vágyam, hogy tájrendező-és kertépítő mérnök legyek. Nagyon tetszenek ott a tantárgyak, tudom, hogy szívesen tanulnék rá, mert érdekel, viszont mindenkitől azt hallom, hogy itthon nem lehet vele elhelyezkedni. Van egy felsőfokú német és egy középfokú angol nyelvvizsgám, arra gondoltam, megpróbálhatnék jelentkezni külföldi állásokra, hátha sikerülne. Viszont ez olyan, hogyha épp nincs munka, akkor nem fogok megélni, nem? Tehát pl. egy kert megtervezése után kereshetnék megint egy újabb állást.

Viszont sok embertől hallom, hogy közgazdász diplomával jobbak az esélyek, és onnan ami tetszik az a nemzetközi gazdálkodás, viszont nem vagyok benne biztos, hogy én ezt teljes szívvel tudnám csinálni, nem érzek rá akkora elhivatottságot, mint a tájrendezőre.

Aki esetleg megosztaná velem a véleményét, annak nagyon megköszönném, pályaválasztás előtt állok.



2016. júl. 27. 20:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Én tájas vagyok. Én személy szerint nagyon megbántam, hogy idejöttem, nekem is anno nagy volt a vágy, ezért jöttem csak azért is ide, de már akkor sem volt racionális döntés. Utolsó évesként meg azt mondom, hogy hatalmas hiba volt. Menj NG-re, ha tudsz. :)
2016. júl. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ezt szomoruan hallom. Koszonom a valaszt !
2016. júl. 28. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!