Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi gazdálkodás szak a...

Koza Baji kérdése:

Nemzetközi gazdálkodás szak a Debreceni Egyetemen vagy a Corvinus Egyetemen a jobb?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy a debreceni jobb viszont a pestit mégis többe nézik, mert pesti. Ez mennyire van így? Illetve a nemzetközi gazdálkodás éri-e meg jobban vagy a gazdálkodási és menedzsment?

2016. júl. 22. 23:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem ezért ér többet mert pesti, hanem mert a Corvinus. A kérdés, hogy hol akarsz egyetem után dolgozni, ha Debrecen környékén, akkor jó a debreceni is. Pesten a Corvinuszos önéletrajzokat preferálják a cégek.

Mind a két szak jó. Az NG egy kicsivel jobb elhelyezkedési lehetőséget ad, de két nyelv kell hozzá. De mind a két szak megéri.

2016. júl. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Corvinuson nagyobb az elvárás, mint a Debrecenin. Ezért általában akik onnan jönnek ki, azok többet tudnak. (átlag). Ennek ellenére Debreceni diplomával is ellehet helyezkedni bárhol, mert már nem az-az időszak van amikor elég egy önéletrajz. Behívnak felvételi elbeszélgetésre, sok helyen még gyakorlatban is tesztelnek.

Szóval minden a saját kompetenciáidtól függ. Ha fejlesztetted magad rendesen, akkor lehetsz jobb, mint egy Corvinusos.


Nemzetközit választanám. :) Bár mindkettőnek a kulcsa a 2-3 nyelv tudásra.

2016. júl. 23. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Én is inkább a nemzetközi felé hajlok. Sajnos Budapestre nem igazán engednek ezért arra gondoltam, hogy majd a mester képzést csinálnám a Corvinuson az alapot pedig Debrecenben. Szerintetek? Ilyen esetben kapnék munkát akár Pesten is?
2016. júl. 23. 14:20
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem engednek? Ez nekem elég fura, ha van esélyed Corvinusra mindenképpen próbáld meg, mert többet ad.


Úgyis ki kell repülni előbb utóbb a családi fészekből, én a helyedben elbeszélgetnék erről a szüleiddel. Elvégre a te jövődről van szó.

2016. júl. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hiába beszélek nem engednek Pestre. :( Bármit mondhatok. Csak a mesterre, de az alapot muszáj Debrecenben, mert közel van.

De úgyis a mester számít majd a munkaadónak nem? Így lenne esélyem Pesten?

2016. júl. 23. 20:32
 6/9 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy egy jó állásajánlatra, jó céghez nehéz bekerülni interjúra is.

Ezért fontos az önéletrajz. Ott elsősorban azt nézik, főleg pályakezdőnél, hogy hol végzett. A Corvinuszosokat előnyben részesítik, őket keresik a pesti cégek leginkább. De ha bejutsz az állásinterjúra, akkor már valóban az számít amit az egyik előző hsz-ben olvastál.

Azt magyarázd el a szüleidnek, hogy az egyetemek a mesterre való felvételinél azért igyekeznek úgy pontozni, érthetően, hogy a saját hallgatóját tudja felvenni. Korlátozott a felvehető létszám mesterre és a felvételi pont dönt. Ezért másik egyetemről, ugyan nem lehetetlen, de nehezebb bekerülni mesterre. Vannak akik bekerültek más egyetemről a Corvinuszra mesterre, de nem tömegével, hanem inkább 1-2 hallgató. Ezt mérlegeld.


De egyébként igen, a kérdésedre, ha mesterre bekerülsz a Corvinuszra, akkor teljesen mindegy hol végezted a BA-t, csípni fognak a pesti cégek.

2016. júl. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Megengedték!!! 😃😃 Köszönöm a válaszokat, segített őket meggyőzni! 😃
2016. szept. 1. 22:17
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor sok siker!
2016. szept. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
...sikert!
2016. szept. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!