Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes kozmetikusnak tanulni...

Érdemes kozmetikusnak tanulni 2016-ban?

Figyelt kérdés
Vagy teljesen telített a szakma? Minden álmom ez a szakma. Munka mellett fogok tanulni. Van egy üzlethelyiségünk, ami most ki van adva, de ott nyitnám majd meg a saját szalonomat (persze idővel), tehát bérleti díj nem lenne. Mire számíthatok a képzés után? Kezdőként van esélyem elhelyezkedni először még alkalmazottként? Nagyvárosban élek, ha ez számít.

2016. júl. 28. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha jól csinálod, és kialakítasz egy vendégkört, akkor érdemes, a szépségipari szolgáltatásokban (kozmetikus,fodrász,műkörmös, szempillás,stb) bőven van pénz. Eleinte nyilván csak vinni fogja a pénzt, de ha jól csinálod, előbb-utóbb elvileg meg fog térülni.
2016. júl. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! És úgy gondoltam, hogy a jelenlegi munkahelyemen átmegyek 4 órás munkaidőbe és 4 órában leszek kozmetikus. Így nem tudok talán bukni akkorát, ha nem jön be az üzlet, nincs elég vendég, stb...
2016. júl. 28. 12:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Figyelj, kb. 40-50 evig ezt fogod dolgozni, es ha te ugy eled meg, hogy az "alom munkadat" vegezheted, sokkal nagyobb erot es jokedvet ad -es egyebkent vendeget is, mivel az emberek erzik ki az aki szivesen beszelget-dolgozik veluk.

Szerintem ha tehetseges vagy, akkor nem lesz gondod, bar teny, hogy sok szepsegszalon van (viszont ra kereslet is). Az egyik ismerosom kozmetikus, es azt mondja, hogy alkalmazottkent sokkal konnyebb a munka, mert rengeteg ado, felelilosseg es stressz egy sajat uzlet (es nem mindegyik mukodik jol penzugyileg, tegyuk hozza). Szoval majd csak evek utan, mikor van kello tapasztalatod, azutan kezdj bele.

De egyebkent hajra, kovesd az almaidat! :)

2016. aug. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2016. aug. 4. 22:39
 5/6 anonim válasza:
Ha jó vagy és megtanulod a szakmát megéri. Kiesnek a szakmából azok az emberek akik gyorstalpalón csinálják. A 4órás munkaidő meg felejtős, mert a vendég az első, akkor dolgozol mikor neki jó. Kemény tanulás és nehéz elkezdeni
2016. aug. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A másik, hogy most 2év a normál képzés, én akkor tanultam mikor 3 év volt (szóval elég alaposan belénk verték). Vendégkör nélkül veszteséges. Alkalmazottként minimál bér a fizetés.
2016. aug. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!