Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek? Mi a velemenyetek...

Mi legyek? Mi a velemenyetek az art menendzsing szakrol?

Figyelt kérdés

Most szeptemberben kezdem a 12. osztályt,igy dontes elott allok. Erdekel az irodalom, imadom a festmenyeket, annal jobban az idezeteket ,a kiallitasokat stb. Tudok rajzolni de nem kiemelkedoen,regi almom volt,hogyha majd nagy leszek akkor majd egy galerianak leszek a vezetoje , ahhoz melyik egyetemre kell mennem? Meg a jogon gondolkoztam,mert a szuleim szerint mivel jo gimiben nagyon jol tanulok ,igy jo ,eros egyetemre menjek tovabb,csak nrm tudom,hogy a jog m3nnyire nekem valo. Ezeket kell tudni rolam: 18 eves vagyok. Imadok sportolni ,amit nagyon kemenyen es versenyszeruen csinalok. A muveszetet nagyon szeretem de nincs akkora tehetsegem ,hogy festo legyek... Szeretem az irodalmat,de tanarira n3m mennek.. viszont az idezetekert rajongok amivel nem tudom h lehetne e valamit kezdeni... erdekel a tortenelem a politika is :)). Irni azt mo djak ,hogy nagyon jol irok,igy lehet szoba johetne meg az ujsagiras.

Mit gondoltok? Mi legyek ?



2016. júl. 29. 05:42
 1/2 anonim ***** válasza:

El kell döntened, hogy ami érdekel, abból tudnál-e pénzt csinálni, vagy megmaradna inkább hobbinak.

Előbbi esetben ki kell találni, mi az a munkakör. Utóbbi esetben ki kell találnod, milyen más munkakörről lehet még szó, amiben jól éreznéd magad. És CSAK UTÁNA arról beszélni, hol és mit tanulj.


Egy galéria vezetéséhez szerintem csak kapcsolatok kellenek. De ha van tőkéd, veszel egy kiállítótermet, és azt állítasz ki, amit akarsz.

2016. júl. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nagyon jól írsz, akkor végezd el a magyar-történelem szakot, és utána menjél el újságírónak, film-, színházkritikusnak például. Vagy valamilyen art menedzsment (?) szakot végezz el, ha van ilyen. Egy újságírónak is előbb egy egyetemet kell(ene) elvégeznie, csak utána jöjjön az újságíróiskola, ami önmagában nagyon kevés tudást ad.

De jogot nem ajánlanám, de ha csak az a célod, hogy egyszer legyen egy galériád, akkor végezd el, azzal minden lehetsz, ha meg tudod tanulni...

2016. júl. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!