Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi ötödik tárgy?...

Érettségi ötödik tárgy? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy mi érné meg jobban ötödik tárgynak... Mivel gazdasági szakra szeretnék menni, elfogadják a spanyol emeltet, plusz matek közepet csinálok. Ezt a két tárgyat nézik jobban, tegyük fel.Az ötödik tárgy igazából mindegy, és három közül nem tudok választani..

Civilizáció (spanyol)előny-> csak szóbeli..ráadásul kétnyelvű érettségihez nem kéne akkor mondjuk a törit spanyolul csinálnom, mert felváltaná a civil

Ének-> imádom a zenét, több hangszeren játszok, imádom a szolfézst, csak az elméletet kéne megtanulnom kicsit jobban

Angol (közép) -> sokan azt mondják, hogy angol a könnyű, főleg, hogy megvan a középfokú nyelvvizsgám, de én akkor is el vagyok bizonytalanodva


Mit csinálnátok? Melyiket választanátok? Pls Help me



2016. júl. 29. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Civilizáció WTF tantárgy...

Ének: ha jól megy, akkor oké, de tényleg csak akkor ha nagyon jól megy.

Angol: Nagyon könnyű, ha középfokú nyelvvizsgád belőle, akkor kiszopod a kisujjadból, én erre tenném a voksomat.

2016. júl. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Az angol tényleg egyszerű,ráadásul nyelvvizsgád is van. Én ezt választanám a helyedben! Sok sikert!
2016. júl. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Angol
2016. júl. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek! Hát gondolkozok továbbra is..de lehet tényleg az angollal járok a legjobban.. :) thx
2016. júl. 29. 23:45
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Én a civilt csinálnám. De mondjuk azért mert énekelni nem tudok, angolt meg egész nap használom és borzongok tőle. :-D


Illetve szerintem az azért nem kevés előny, hogy ne a törit csináld, hanem ezt, első hallásra ez elég tölteléktárgynak tűnik a törihez képest.


(Oké, nyilván tudsz annyit spanyolul, hogy ne okozzon nehézséget a töri sem, csak én speciel szeretek biztosra menni)

2016. júl. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem próbáld meg magadban eldönteni, hogy melyikből tudnád a legmagasabb százalékot elérni, mert akkor a nem duplázós pontszámításnál az előnyödre válik, hiszen az érettségik átlagát nézik egy részben. Én igazából vagy a civil vagy az angol mellet döntenék, hiszen mint említetted van nyelvvizsgád, szóval az az angol közép azok után tényleg nem lenne nehéz, viszont ahogy írtad spanyolból emelteznél, így ahhoz az a "civil szókincs" jól jön és tudsz együtt készülni rájuk, illetve kiváltja a törit ahogy írtad. (gondolom kéttanos bizit kapnál) Az éneket azért nem választanám mert ahhoz még szerintem több dolgot kéne megtanulni ami lehet csak nyűg lenne a másik kettővel szemben amiből már van úgymond egy nagyobb tudásod. Sok sikert!
2016. júl. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanilyen helyzetben vagyok, csak én francia-magyar kéttannyelvű szakon tanulok. Én be fogom vállalni a francia civilizációt, hogy matekból magyarul érettségizhessek, de nálunk sokan a francia törit is kiváltják. Szerintem megéri, de ez attól is függ, miből vagy jó. Ha az angol megy, a középszintű tényleg egy nagy nulla, simán megírható 90% fölé :)
2016. júl. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!