Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek orvosnak vagy...

Szerintetek orvosnak vagy állatorvosnak tanuljak?

Figyelt kérdés
6-7 éves koromban én elhatároztam, hogy sebész leszek, de mostanában nagyon erősen gondolkozom, hogy állatorvos lennék inkább. Tudnátok érveket felhozni ellenük meg mellettük is. Van(nak) valaki(k) aki(k) az állatorvosi egyetemen vagy a debreceni orvosi egyetemen tanul(nak)? Ha igen elmondanátok, hogy milyen a képzés?

2016. júl. 31. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

sima orvosként is állatorvos lennél :D szóval kb mindegy.

ha nem akarod, hogy a hozzátartozók állandóan feljelentgessenek, akkor állatorvos legyél inkább. meg az embereknek nagyon nehéz természetük van. kórházban dolgozom ez a tapasztalatom. néha eljutok arra a szintre, hogy inkább háziállatokkal foglalkoznék inkább, mint emberekkel.

2016. júl. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy rengeteg ember nem akar pénzt költeni az állataira, szóval ha úgy adódik, hogy mondjuk drága műtét kellene, inkább lemond róla és szenvedni hagyja vagy kéri, hogy altasd el. Emellett boldog-boldogtalan szaporít, illetve úgy tartanak állatot, hogy fogalmuk sincs az annak igényeiről. Tudod, a nagymama kutyája is élt 9 évet maradékon, miért venne drága tápot, makk egészséges így is. Állatorvosként kell egy alaptőke egy rendelő megnyitásához, orvosként ezt ki lehet kerülni az elején. Nehéz ez, mert hatalmas az orvoshiány, biztos munkahely, de a bérek emelése nem oldja meg a borzalmas kórházi állapotokat. Amikor a katétercsövet a készlet szabja meg és nem a beteg testi adottságai, akkor elgondolkodsz azon, hogy mit is keresel egyáltalán az orvosi pályán. Perelnek akkor is, ha nem te tehetsz róla, hanem a súlyos pénzhiány. Állatorvosként meg azért nehéz, mert régen rengeteg haszonállata volt az embereknek, ma meg kutya-macska és nagyjából ennyi. Aki láncra veri a kutyát, azt te nem nagyon fogod gyógyítani. Én az orvosi pálya mellett döntöttem, de nem vagyok benne biztos, hogy ez volt a helyes út. Nincs eutanázia, de van sok minden más, ami miatt kétségek merülnek fel bennem.
2016. júl. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetértek az előttem szólokkal, teljes mértékben, habár én állatorvosnak jöttem. Habár az nem teljesen igaz, hogy nem tudod kikerülni a saját rendelő nyitását, sőt, az elején még nem is lehet saját rendelőd, mindenképpen alkalmazott vagy, ahhoz pedig nem kell rendelőhelységet venned. Illetve még azt helyesbíteném, hogy azért sajnos ez sem teljesen mentes az emberi stresszfaktortól. Épp a minap kaptam meg egy kedves gazditól, hogy mit keresek a rendelőben, menjek máshova dolgozni..Mindezt úgy, hogy még csak annyit kérdeztem, hogy miben segíthetek. Szóval bolondokkal midnenképp találkozol, csak más, hogy magáért, meg az is más, hogy az állatáért aggódik, kérdés melyik a rosszabb..

Egyébként állatorvosként is lehetsz sebész orvos, csak épp állatokat fogsz műteni, nem embereket. Igen, kevesebben jelentenek fel, főleg ha nem lovakkal, illetve nagyon értékes tenyészállatokkal foglalkozol.

A képzés meg olyan, amilyenre számítanál: kemény, hajtós, év közben minden nap elgondolkozol, hogy feladod, de amikor a munkára kerül a sor, rájössz, hogy jobbat nem is választhattál volna, még az "emberfaktor" ellenére is. Folyamatosan tudsz fejlődni, okosodni, kutatni, mindig rájössz új dolgokra, megismered közben magadat is, kialakíthatod a saját technikáidat, de sejtem, hogy ez a humán orvosi pályán is így működik :)

Bírni kell kezelni a hülyéket, na. :D

2016. aug. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves #3-as?

Te már nyitottál rendelőt? Ha igen akkor azt hogy csináltad? Mennyibe került? Mik kellettek hozzá?

2016. aug. 4. 16:41
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Még sajnos nem nyitottam, mert még csak végzős vagyok, szóval erről nem tudok nyilatkozni...Csak arról, hogy tényleg van, aki a nulláról kezdi szinte, és megoldja nagyon szépen az évek során. Ha jó vagy, és szereted amit csinálsz nem nagyon van akadály, amit ne tudnál legyőzni.

Annyit tudok a rendelő nyitásról, hogy eleve el kell döntened mi a fő profilod, milyen műszereket akarsz beszerezni, kell alapfelszerelés, személyzet, nagyon sok mindenre kell figyelni, sajnos némi kereskedő véna is kell hozzá, meg, hogy el tudd adni magad.

2016. aug. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
35%
Én az állatorvost javasolnám. Sokkal szélesebb körben, sokkal változatosabban, kreatívabban gyakorolható hivatás, mint az orvosi. Az orvosok sajnos vagy túlspecializálódnak vagy stemplikirályok lesznek.
2016. aug. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!