Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek tanuljak tovább? Milyen...

Minek tanuljak tovább? Milyen szakma illene hozzám?

Figyelt kérdés

Két évem van hátra a gimnáziumból, de sajnos még mindig nem tudom milyen foglalkozás illene hozzám. Egyetem/főiskola mindenképp a terveim között van.

Amit tudni kell rólam, hogy lány vagyok, szellemi munkák érdekelnek inkább, az egyetlen tantárgy ami nagyon jól megy és őszintén szeretem is az angol, viszont ez önmagában nem elég sokra. Reál tantárgyak nem igazán mennek, sokkal inkább humán beállítottságú vagyok. Informatika és a történelem talán még közel áll hozzám.

Nem fogok hazudni, nagyon fontos lenne hogy jó jövedelmem legyen, élvezzem is(tudom, túl sok összeegyeztethetetlen feltétel). A legjobb talán az volna, ha utazgatnom kellene külföldre különböző országokba a munkám miatt/ külföldön dolgozhatnék. Nyelvtanulásra nyitott vagyok.

"Magolni" is tudok amennyiben szükséges, érdekelnek a társadalommal, politikával kapcsolatos dolgok. Szeretek csinosan öltözködni, remélem lesz rá lehetőségem a munkám során.


Előre is köszönöm ha elolvastad és segítesz, legyen szép napod!



2016. júl. 25. 18:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Gazdaságinformatikus esetleg?:) Olvass utána, hátha megtetszik. Esetleg nemzetközi gazdálkodás. De ha ennél sokkal inkább humán irány, akkor anglisztika?
2016. júl. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Gazdaságinformatikusra már gondoltam, de sajnos az érettségi vizsgakövetelményekben a matematika és fizika/info/szakmai elők. tantárgy van. És sajnos a matek érettségim nem hiszem, hogy túl jól sikerülne majd, illetve egyedül az informatika kétlem, hogy elég lenne ha megy.

Anglisztika igazából tömény irodalom és nyelvtan csak angolul, plusz nagyon sokan tanulják, félek jól elhelyezkedni nehéz lenne vele.

A nemzetközi gazdálkodásnak utánanézek, köszönöm a válaszod!:)

2016. júl. 25. 19:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Pszichológia?
2016. júl. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagy valamilyen jogi tanulmány? Azon belül is lehetsz jogra szakosodott szakfordító például, ezek a tolmácsok pofátlanul sokat keresnek. :D (van ilyen ismerősöm, 400/hó itthon munkamennyiségtől függően)
2016. júl. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fordító/tolmács? Múltkor 2 oldalért 16000 Ft-ot elkértek... a pofám leszakad 😂
2016. júl. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!