Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A csapból is az informatikushi...

A csapból is az informatikushiány folyik?! Mentőtisztből informatikus?

Figyelt kérdés
A média főleg az oktatással és a munkanélküliséggel foglalkozó oldalak, lassan már azt üzenik, hogy bármit tanulsz, bármit csinálsz, kezdj el informatikát tanulni ha munkát akarsz :D vagy lassan azt, hogy mindenki tanuljon informatikusnak...Tényleg ekkora hiány van, vagy mi ez a szemfény-vakítás állandóan az informatika szektorra vonatkoztatva? Én mentőtisztnek jelentkeztem 1 éve (2 félévet végeztem el) azt gondoltam, hogy országnak szüksége van a magasabb szintű egészségügyi ellátásra és a hivatásom is megvolt, az 1 év alatt leginkább olyanokat kaptam, hogy büfészakon tanulok és értelmetlen az egész... és a hivatásérzetemet a hajamba kenhetem amikor éhbérért fogok ugrálni stb.. Hagyjam itt az egészet.. (ha tényleg ilyen komoly gondok az informatikában..) és a társadalmi elismertsége a mentőtisztnek lassan a 0-ra konvergál, ezzel szemben az informatikusok ''istenek''.

2016. aug. 1. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Tanuld csak ki a mentőtiszti szakmát, hogy papírod legyen róla. Közben informálódj, hogy milyen fajta informatikus hiányzik, mert ez így megfogalmazva édeskevés információ. Mert vannak rendszergazdák, programozók meg nem tudom még minek nevezik őket, (meg szoftveres meg hardveres) és mindet az informatikus kategóriába sorolják. De nem biztos, hogy mindből hiány van.
2016. aug. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%

Mindenki abban gondolkodik, hogy 3-5 évet lehúz az egyetemen, aztán kész.

Programozó attól isten, mert bármit megtud csinálni, és az nem a 3-5 év suli miatt van.

Minnél nagyobb egy info cég, annál több egyszerű programozó kell oda.

Munkatársam 34évesen került ide, elolvasta a learncpp.com ot és csinálja a dolgát, de ehhez ész is kellett, rubikkocka világbajnok.

Ha a gimis matekot se értetted, ami csak jegyekre ment, akkor hogy várható el, hogy valamit önnállóan megérts, megcsinálj felelősséggel

2016. aug. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Attól függ, milyen informatikusokról beszélünk! Hiány csak az egyetemet végzett IT-sokból van, egy OKJ-val kitörölheted a feneked, mivel kb annyit is ér.


Másfelől ha csak a pénz miatt vágnál bele, akkor bele se kezdj, mert nem fog menni. Szerinted miért van ekkora hiány az IT szektorban? Mert rengetegen kibuknak, nem bírják elvégezni. Idejönnek, hogy jaj megcsinált egy emelt matekot, meg tud egy picit c-be programozni és majd megváltja a világot. Aztán megvágják analízisből, csúszkál a félévekkel és végül feladja.

2016. aug. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Nem büfészak, de jah, értelmetlen. Ahogy az is igaz, hogy hivatástudatból jóllakni nem lehet, nemhogy gyerekeket eltartani. Az informatika is az, ha nem vagy benne jó. Millió középszerű rendszergazda rohangál. Ha nem vagy jó programozó, abból sem fogsz jobban megélni (bár legalább éjjel alszol és lesz tető a fejed felett munka közben, az is valami). Az informatikusok nem istenek, de egy jó szakember ötször annyit keres, mint amennyit te túlórával fogsz. Ez tény, nem kamu.
2016. aug. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért én nem mondanám azt se, hogy értelmetlen mentőtisztnek tanulni, csak a fizetés nem sok. :'D De aki elhivatottságból és nem pénzért tanulja azt annak tökéletes.


Igazából magyarországon nagyon nagy az informatikusból a hiány ez tény. Viszont sokan azt hiszik, hogy ehhez elég elmenni informatika tagozatra közép iskolában és megcsinálni egy okjt. Nem nem elég. A jól képzett informatikusból van nagy hiány.


Hogy miért is van ez, annak ellenére, hogy idén is csak nőtt az informatikai felsőoktatásba jelentkezők száma? Eléggé egyszerű... Nem mindenki tudja elvégezni ám az egyetemet. :D


Aztán ott van az is, hogy az informatikusoknak is nagyobb a bére külföldön és ezért rengetegen elmennek az országból. Persze nem minden informatikusra van nagy kereslet. Programozókat, gazdasági infósokat keresnek, no de a többit?

2016. aug. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%

Látom, sokféle válasz érkezett, néhány gondolatot azonban hozzáfűznék:


Hamár elkezdted a mentőtisztit, akkor fejezd is be, mert ha az ember valamit elkezd, akkor azt fejezze is be.

Másrészt meg csak olyanok véleményére adj, aki benne van a szakmában.

Persze, sokan mondanak ezt-azt, gyakran laikusként, ilyen megnyílvánulásokra nem sokat kell adni. Szakmai kollégákat, ismerősöket kérdezz, csak azok látják át az adott szakterületet.


Továbbá informatikusból valóban hiány van, ezt lehet látni, gondoljunk csak arra, hogy az utóbbi 20 évben a villamosipar és vele együtt az informatika is nagyfokú fejlődésnek indult. A jövőben ez méginkább így lesz, magától értetődő, hogy az informatikai szakemberek iránti igény növekvő tendenciát mutat.

Azonban látni kell ennek a buktatóit is: Nem mindenkit érdekel ez az egész, az emberek többsége csak használni szereti mondjuk az okostelefon alkalmazásokat, stb. Másrészt sokan esetleg más szakterületen érhetik el életcéljukat, és abban teljesethetnek be, mint épp az informatikában.


Szóval összefoglalva a kérdés már önmagában is elég összetett, szakmai pályafutását pedig az ember leginkább érdeklődése és tehetsége valamint gondolkodásmódja és szemléletmódja alapján alakítsa ki!

2016. aug. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%
mondom, nézzed a learncpp.com ot, és ha fél év alatt megérted a rekurzív függvényt, akkor már csak 2-3év tanulás kell és kapsz munkát.
2016. aug. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én azt mondanám, hogy ne legyél informatikus. Mentősökre sokkal nagyobb szükség van, akármit nyomatnak a médiában, de tény, hogy keményebb szakma. Nagyon tisztelem, aki ezt bírja csinálni.
2016. aug. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!