Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemisták, mennyire vagytok...

BiTOPro97 kérdése:

Egyetemisták, mennyire vagytok megelégedve nálatok lévő oktatás színvonalával?

Figyelt kérdés

- Mi az amin változtatnátok? - ha tehetnétek: Oktatásban és intézményileg? - ha van ilyen.

- Mennyire rugalmasak az oktatók nálatok? - és erről a mértékről, mi a véleményed?



2016. aug. 2. 06:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem több gyakorlati oktatás kellene, én ezt hiányolom a leginkább. Emellett a sok tölteléktárggyal van még problémám.


Az oktatók rugalmassága személyenként változik. Nálunk van olyan tanár, akinél hiába kérvényezed, hogy bejárhass a levelezős előadásokra (pl. óraütközés miatt), nem engedi. Viszont van olyan is, aki magasról tesz rá, hogy bejárunk-e, és ha bejárunk, akkor melyik kurzusra.

Egyik végletet sem tartom jónak.

2016. aug. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Velős érdekes vélemény, várok még bőven!


Én például rokonszakon is tanulok, ha nincs ütközés.

2016. aug. 2. 08:01
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Én kivenném a "szivató" tárgyakat a tantervből..tudod,amiknek nincs a világon semmi értelmük,csak megkeserítik az életed. Pl a francnak kell matek meg statisztika, ha valaki nem akar statisztikával foglalkozni..a másik kényes pont:a nyelvek. Nálunk a diplomához kötelező egy felső-,és egy középfokú nyelvvizsga minimum,de a nyelvoktatás egy nagy 0..pedig 3 tárgy is foglalkozna ezzel,1,5 éven át
2016. aug. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Off: Mázli, hogy én két anyanyelvű vagyok és az egyik a német, arra baromi könnyű volt az angolt megtanulni, ott azokban nincs is helyesírási hibám.
2016. aug. 2. 09:05
 5/20 anonim ***** válasza:
63%
Ppke-n tanulok, full elmélet az egész a gyak targyak is (keves kivetel) a diplomam annyit er mint egy rakas konyv (ami sovany ennyi ev utan) nincs gyakorlati tudásom, úgy érzem csak a meki vár :(
2016. aug. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Hát ez szomorúan hallom.


Csak egy jó tanács utolsó előtti szünetben minden képen szakmai gyakorlat legalább nyáron, ha csak lehet.

2016. aug. 2. 09:54
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

minket 40 órás gyakorlat várt (igazságügyi igazgatás)

az oktatók között van aki kiemelkedő és jó gyakorlati tudással rendelkezik.

40 óra (1 hét) szerintem nagyon kevés és használhatatlan

2016. aug. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Gyakorlat. Nálunk két hetes nyári + egy egy hónapos negyed év végi van. + még sok alapban. De mi szakmát tanulunk - szakemberektől, és szakmai képzés van egyetemen is főleg.
2016. aug. 2. 10:05
 9/20 A kérdező kommentje:
egyetemen is -> év közben
2016. aug. 2. 10:06
 10/20 A kérdező kommentje:
Gyakorlat: Ja meg egy hét félévente. ;) Szóval nálunk jó sok van. ;)
2016. aug. 2. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!