Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Diplomamentősök! Ti elégedette...

Diplomamentősök! Ti elégedettek vagytok az oktatás színvonalával?

Figyelt kérdés
Tudom, ahány iskola, annyi vélemény. Én egy elég jó hírű suliba kerültem be, de nem vagyok meggyőződve, hogy kizárólag ezzel az oktatással megfognám az isten lábát.

2015. dec. 7. 14:09
 1/3 anonim válasza:

Létezett valami szintén EUs lové ami alanyi jogon pályázható volt.

Azon voltam és vicc!

Mivel a diploma mentőnél vissza kellene szépen csengetni így bele se vágtam.


Szolnokon tartotta egy helyi nyelviskola aki szeződött magántanárokkal, de a nyelviskola is úgy "kapta" a megbízást egy pesti sulitól.A szerződésen 1tanóra ára horror volt, 45perc tanórába beletartozott a tanár előkészülete is.60órás tanfolyam alatt 3 tanárnő volt, ebből egy egész profi kettő majdnem az a szint, mint mi hallgatók!


Gondolom hasonló a diplomamentő is és ugye ha nem sikerül akkor cumi. Ott házi vizsga volt ami nem olyan szigorú de a diploma mentőn ugye a feltétel rendes államilag elismert nyelvvizsga(diploma miatt).

2015. dec. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A szomorú csak az, hogy Magyarországon olyan tanárok oktatnak, akik elbeszélgetnek angolul, de valójában nem tudnak rendesen, persze elég sok kivétel van, de többsége nem az. Oktatni oktatnak, de nyomják a nyelvtant nyelvtan hátára, így pedig nem igazán lehet megtanulni angolul.


Kiváncsiságból tavaly beíratkoztam egy nyelvtanfolyamra, eleinte tettem a hülyét, aztán elkezdtem kicsit fitogtatni a dolgokat. Amint elkezdtem választékosan beszélni, vagy előkerült a szleng, már csak a pislogás volt. A viszonylag alap angolt megértették a tanárok, de ha előszedtem olyan szavakat amiket ritkán használunk, vagy olyan volt a mondatszerkesztés, ott vége volt.

Volt egy tanár aki egyik órán helyettesített, ő kivétel volt, vele elég hosszasan beszélgettem, Ő 29 évet élt az Egyesült Államokban, ott született, anyanyelve volt az angol és teljesen más rendszer szerint tanított, hasonlóan mint én, csak ő angolt oktatott, én pedig magyar nyelvet az Államokban.

2015. dec. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én abszolút elégedett vagyok.

Szuper tanárt kaptunk, aki a délutánonként munkában megfáradt csaptatot elképesztő elszántsággal és soha nem lohadó lelkesedéssel motiválja.

A nyelvvizsgázókkal külön foglalkozik (akár óra után is!), és rengeteg felkészítő anyagot és segítséget kaptunk tőle!


Ugyanakkor a velünk párhuzamosan futó csoport meg valami idiótát kapott, aki mint személyiség is elviselhetetlen és mint tanár is csapnivaló. Szerencse kérdése, hogy kihez kerül az ember.


Az ötlet maga jó, a mi esetünkben a megvalósítás is, de mások meg nagyon megszívták. Nem ártott volna előre szűrni az oktatókat, elvégre nem kevés pénzt kell visszafizetni a hallgatóknak, ha nem sikerül időre nyelvvizsgát szerezni, és sajnos sokszor ez nem (csak) a vizsgázók hibája.


De mondom, mi hihetetlenül szuper tanárt kaptunk. Hozzá hasonló normális, felkészült és lelkes oktatóval még fizetős nyelviskolában is ritkán találkozik az ember...

2016. febr. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!