Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a nemzetközi érettségi?...

Milyen a nemzetközi érettségi? Hogyan lehet megszerezni ezt és az egyetemi alapdiplomát 18 éves kor betöltése előtt?

Figyelt kérdés

[link]

Az érdekel elsősorban, hogy hogyan tudnám én is felgyorsítani a tanulmányaimat, mint ahogy az ebben az interjúban is olvasható? (Valójában nem én vágyom erre, hanem egy ismerősöm, az ő nevében kérdezem)


2016. aug. 2. 09:46
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A nemzetközi érettségit nem tudom. Ahhoz, hogy egyetemre mehess, ugye kell érettségi. Ha maradunk Magyarországnál, akkor egy sima, magyar érettségi. Ezt úgy tudok hamarabb letenni, hogy ha osztályozó vizsgát teszel minden tárgyadból, az összes évre, ami még hátra van a középiskolából, aztán jelentkezel érettségire és megcsinálod. Elméletileg ez lehetséges, gyakorlatilag nem tudom, hogy mennyire engednek ilyeneket az iskolák.

Utána jön az egyetem. Nem vagyok benne biztos, de mintha lenne valamilyen minimum korhatár, ami alatt itthon nem lehet egyetemre járni, de ez tényleg csak valami nagyon homályos infó. Az egyetemeken kredit rendszer van, ami azt jelenti, hogy elég nagy szabadságod van abban, hogy milyen sorrendben és milyen mennyiségben veszed fel a tárgyaidat. Gyakorlatilag ez sem így működik. Vannak egyetemek, ahol pl nem engedik, hogy egy bizonyos kreditmennyiségnél többet felvegyél egy félévben. Másrészt pedig sok tárgy egymásra épül, ha ilyenből van csak 4-5 darab (ennyi egy átlagos képzésen szokott lenni), akkor már legalább 4-5 félév kell ahhoz, hogy elvégezd, mert ezeket a tárgyakat csak egymás után tudod teljesíteni. Azzal pedig még nem is számoltam, hogy sok helyen nem hirdetnek meg keresztfélévben tárgyakat, tehát hiába tudnád elméletileg már felvenni az adott tárgyat a tavaszi félévben, nem tudod, mert csak ősszel hirdetik meg.

2016. aug. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!