Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek van értelme 21...

Szerintetek van értelme 21 évesen egyetemet váltani úgy, hogy egy éven már túl vagyok és 4 éves a képzés?

Figyelt kérdés
2015-ben nem vettek fel az első helyre (6 ponttal lecsúsztam), ami szívem vágya lett volna, viszont ugyanezen a szakon egy másik egyetemre felvettek, amit el is kezdtem. Hiába próbálom titkolni, még mindig oda vágyom, pláne úgy, hogy az idei felvételi alapján elég lett volna oda a tavalyi felvételi pontszámom. Most pedig pláne fáj érte a szívem: húgomat (egy másik szakra ugyan) felvették erre az egyetemre, tegnap küldték neki a felvételi határozatot és tudom, nem kellett volna, de elolvastam a gólyatáboros meghívót, az üdvözlő levelet stb., és egyből rossz érzésem lett, hogy nem vártam egy évet a jelentkezéssel. Jelenleg másodéves leszek, egészségügyi oktatásról van szó, tehát a negyedik év csak gyakorlat lenne. 21 éves vagyok, félek, hogy ha jövőre próbálnám meg újra a felvételit, sok évem kimarad, és míg lesznek, akik 22-23 évesen már diplomát kapnak, én meg még csak akkor kezdeném ez az egészet elölről. Viszont biztos vagyok benne, hogy ott színvonalasabb és erősebb az oktatás, itt pedig gyengébb és néhány csoporttárs (és tanár) miatt néha demotiváló is a képzés.:(

2016. aug. 3. 10:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Ugyanazon a szakon tanulsz, tehát a tárgyak nagy része is egyezik, így a már teljesített tárgyak jó részét el tudnád fogadtatni, nem kellene teljesen nulláról kezdeni a másik egyetemen.

Azt ajánlom, ne csüggedj, jelentkezz újra az eredeti helyre, miközben ezt folytatod, annyival is előrébb leszel, ha jövőre is elég lesz a pontszámod.

2016. aug. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ugyanarra a szakra akarsz felvételizni másik egyetemen? Kreditátvitellel az összes elvégzett tárgyadat átviheted és el fogják fogadni, nem kell elölről kezdened! Nyugodtan felvételizz.
2016. nov. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!