Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megérné nekem esti suliban...

Megérné nekem esti suliban lerakni az érettségit?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok, egy szakközépiskolában tanulok elktro-technika szakon. Most megyek 11-be, és azon gondolkozom, hogy estin fejezném be a maradék 2 évet. Egyrészt azért, mert az elmúlt két évben sok negatív tapasztalatot szereztem ebben az iskolában. Volt jó pár olyan óra, aminek szó szerint semmi értelme nem volt. Ilyen volt például a műszakiinformatika, ami abból állt, hogy heti 1x két egymást követő órában, -ez hetedik és a nyolcadik órában volt- bejött egy 70 éves tanár,leült néha kiadott egy-két feladatot, aztán vagy megcsináltuk vagy nem, nem igazán foglakozott vele, igazából mindenki játszott vagy baromkodott... akkor volt ilyen, hogy műszakirajz meg műszakiismert, ami ugyanebből állt, hogy próbáltak tanítani, de nem igazán sikerült, mert nem lehetett fegyelmezni, szóval inkább hagyták, hogy puskázzunk, meg beírkáltak random jegyeket, és itt most tényleg nem túlzok.

Tesi óra is ugye van mindennap, de sok értelme nincs, mert futunk kb 5 kört meg jóestben csinálunk néhány erősítést és az óra 3/4-ben lehet ülni a padon.

Na nekem ebből van már elegem, hogy van egy héten 8 olyan óra (ha nem több) aminek, konkrétan semmi értelme.

És ugye nézegettem, hogy ez, az esti suli, hogy is működik, és legtöbb helyen úgy volt meghirdetve, hogy csak heti 2x kell menni 4től 8ig és csak azok a tantárgyak lennének, amik kellenek az érettségihez, a maradék időben meg melóznék, mert volt több munkalehetőségem is, ami viszonylag jól fizetett volna, csak a suli miatt nem tudtam beválalni.

Így legalább már a ruháimat meg a szórakozást, meg stb magam tudnám fizetni, így a szüleimet, is segíteném ezzel. Érettségi után meg tanulnék egy szakmát ugyan úgy estin, van is konkrét szakma, ami tetszik, meg tapasztalatom is van már benne.

Leírnátok nekem az esti sulival, kapcsolatban a véleményeteket vagy a tapasztalataitokat? Előre is köszönöm a válaszokat :)



2016. aug. 4. 12:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Hülye ötlet, ráérsz dolgozni ha elvégzed a sulit.
2016. aug. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tudok esti sulit ajánlani melyik megyében laksz?
2016. aug. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Valaki tudna nekem is esti sulit ajánlani Budapesten? 17/L
2017. febr. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!