Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megérné megpróbálni az emelt...

Megérné megpróbálni az emelt szintű érettségit? Nyelvből is ugyanúgy jár a +50pont az emeltszintűnél?

Figyelt kérdés

Építési alapismeretekből fogok érettségizni, csak azt nem döntöttem még el, hogy közép vagy emelt szinten.

Annyira nem vagyok jó benne, de meg tudnám csinálni, jobban mint egy fizikát mondjuk... De akarok továbbtanulni is, és az a +50 pont elég jól jönne, persze csak HA sikerűl elérni a 45%-ot.

De mi van ha nem? Mivel járnék jobban? Ha csak kettesre, vagy gyengécske hármasra sikerűlne az emelt szintű, vagy hármasra, esetleg négyesre a középszintű? Megérné megprónáli az emeltet?

Meg az angol érettséginél is ugyanúgy van, az emeltnél 45%-tól jár a +50 pont? Mert azt lehet könnyeben megcsinálnám...



2014. jan. 22. 16:50
 1/1 anonim válasza:
Én úgy tudom,hogy minden emelt szintű érettséginél úgy van,hogyha eléred a 45%-ot akkor jár a + 50 pont így az angolnál is. Egyébként szerintem csak akkor csináld emelt szinten ha tényleg úgy érezed,hogy menni fog. Akkor éri meg ha írsz legalább egy 50-60 %-os emelt érettségit. Ha úgy érzed ettől gyengébbre írnád akkor nem biztos,hogy megéri mert lehet,hogy megírnád mondjuk 40 %-ra + 50 pont az úgy 90 de lehet,hogy egy középszintűt meg megírsz ugyanúgy 90-95 százalékra,de akkor pl nincs az,hogy idegen bizottság előtt szóbelizel hanem rendesen annál a tanárnál aki tanított. Szóval át kell ezt gondolni rendesen,és kisakkozni,hogy lesz a legjobb,és, hogy lesz a legtöbb pontod.
2014. jan. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!