Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem úgy volt, hogy augusztus...

Nem úgy volt, hogy augusztus 5-ig az egyetemek ki kell küldjék a diákoknak az értesítőket, hogy felvették? Meg van a pontom, de nem jött semmi tájékoztatóm. Nektek?

Figyelt kérdés
2016. aug. 5. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Emailben règ kijött már, a papìr alapú meg majd jön.
2016. aug. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Augusztus 5-ig kell az Oktatási Hivatalnak az e-felvibe feltölteni a besorolási határozatot. Ez tulajdonképpen egy hivatalos levél, hogy melyik szakra vettek fel és melyikre nem. Szóval ezt elvileg már tudod csak itt részletesen lesz írva, hogy mi a felvételi döntés, hogyan lehet fellebezzni, stb.

Az egyetem által küldött felvételi értesítő ettől független, de legkésőbb a jövő héten annak is meg kéne már jönnie. Ha nem kapod meg, vedd fel a kapcsolatot az intézmény tanulmányi osztályával.

2016. aug. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha augusztus 5-ig kiküldik, az nem jeleti azt, hogy augusztus 5-ig meg is érkezik.
2016. aug. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Megvan a pontod, és felvin is ott van,hogy felvettek? Sms-t kaptál? Mert ha nem akkor lehet azért nem kapod meg, mert valami olyan tárgyból érettségiztél ami nem a tárgyadhoz kapcsolódik és nem számitják be, esetleg nem tettél alkalmassági vizsgát.Ha semmi ilyen probléma nincs, akkor nem kell félni, előbb utóbb megkapod azt a levelet :)
2016. aug. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A magyar postát ismerve nem csodálkoznék ha csak a jövőhéten kapnád meg
2016. aug. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, meg van a pontom, sms is jött, és most idő közben a felvin is megláttam a besorolásom. Megnyugodtam :)


Persze, azért az egyetemtől is várnám már a tájékoztatót, mert nem magyar állampolgár vagyok és nehézkesebb lesz a beiratkozás.


Köszi mindenkinek!

2016. aug. 5. 13:06
 7/10 anonim ***** válasza:

És ha az van odaírva, hogy elértem a ponthatárt, akkor ez egyben azt is jelenti, hogy fel vagyok véve?


Mert mi van, ha rajtam kívül még mondjuk ezren elérték a kívánt ponthatárt, de csak 500 férőhely van?

2016. aug. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Előző Válaszoló! Igen, ha eléred a ponthatár, akkor fel vagy véve, kivéve, ha felvettek egy sorrendben előrébb lévő helyre. Egy számítógépes algoritmus határozza meg a ponthatárt, oly módon, hogy kb. a keretszámnak megfelelő számú diákot tudjanak felvenni. Tehát a pontszám a jelentkezők pontszámaitól, a keretszámoktól, és a jelentkezési sorrendek függ.
2016. aug. 6. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
"Ponthatár alatti felvételi összpontszámmal senki nem vehető fel, viszont a ponthatárt elért jelentkezőt fel kell venni, kivéve, ha a jelentkezési sorrendjében előrébb megjelölt helyre már felvételt nyert, vagy a felsőoktatási intézmény – miután az adott képzésen a felvétel alapvető feltételeit teljesítő, azaz érvényes felvételi pontszámmal rendelkező jelentkezők száma nem éri el Tájékoztatóban megadott minimális létszámot – a meghirdetett szakot nem indítja el. "
2016. aug. 6. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszi :)
2016. aug. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!