Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőségeim lennének...

Milyen lehetőségeim lennének Magyarországon, ha most haza utaznák Angliából? Sürgős!

Figyelt kérdés
Egy 14 éves lány vagyok és idén szeptemberben kezdeném a 10.-et Angliában. Már 1 és 8 hónapja kint élek az anyukámmal. De felmerült a kérdés,hogy lehet, hogy hazamegyünk. Persze csak akkor,ha itt letettem az érettségit avagy GCSE-t. Szóval tegyük fel, hogy miután itt elvégzem a Középsulit és lesz GCSE-m utána folytatnom kell otthon sulit vagy ez most hogy van, mert ugye ehhez szakma nem jár. Szóval újra kéne járnom a középsulit vagy ez, hogy működne, légyszi segítsetek nagyon fontos lenne. Vagy jobb lenne minél hamarabb haza menni és nem húzni az időt? Mi lenne a legjobb választás?

2016. aug. 6. 02:57
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
A legjobb választás,ha ott maradtok!!!Ez nem vicc,mi is kint élünk.
2016. aug. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%
utaznék!
2016. aug. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Angliában is tovabb tudsz tanulni
2016. aug. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Természetesen lenne lehetőséged Magyarországon is egyetemre jelentkezni illetve felvételt nyerned felsőoktatási intézménybe , a Bolognai rendszer miatt az Unión belül ( A Brexit most nem számít az Egyesült Királyság még az UNIÓ része és az is lesz egy darabig ) könnyebb más ország egyetemére jelentkezni . Ennek a Felvi.hu oldalon tudsz utána nézni , ha nem találsz ott információt írj nekik egy e-mail esetleg hívd fel őket és tedd fel a kérdéseidet .


Én úgy gondolom hogy érdemes ott maradni és a nyelvet nagyon pöpecül megtanulni aztán vissza lehet jönni nem rosszak a magyar egyetemek bár igaz Angliában vannak jobbak mint itt .


Az se rossz ha most visszajöttök de kissé nehézkes lesz majd a "magyar rendszer" újbóli megszokása , és tudni kell Magyarországon a nyelv oktatás a béka segge alatt van !

2016. aug. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Én is csak a szavazás miatt aggódtam nagyon meg az anyukám is,mert ha nem kéne akkor nem mennénk haza egyáltalán. Van az anyukámnak munkahelye és amióta kint élünk ő dolgozik. Csak ettől féltem, hogy ugye még két év állítólag mire kilépnek az unióból rendesen, az pont elég,hogy itt befejezzem a középsulit. Utána itt ugye College-be kéne mennem. De, ha netán haza küldenek otthon gondolom nincs ilyen. Hogy akkor utána milyen suliba kéne nekem mennem. Egyébként köszönöm a segítségeteket nagyon hasznos válaszokat kaptam, és így meg is nyugodtam. :)
2016. aug. 6. 13:40
 6/6 goaus ***** válasza:
100%
Nem fognak hazaküldeni, ha anyud dolgozik, ez 1000 százalék. Már most munkaerő para van, Poole-bournemouth talán a legnépszerűbb terület, és épp kaptam egy kör e-mailt, hogy ügynökség már 5.30- este 9ig várja a jelentkezőket több száz betöltetlen állás van. A bevándorlás ugyanis csökken a bizonytalan helyzet miatt, és sokan mennek, menni fognak majd uniós területekre. Szóval még jobban megbecsülik aki dolgozik, eszükbe sem jut hazaküldeni bárkit is. Aki uniós állampolgár és dolgozik az ezer százalék maradhat.
2016. aug. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!