Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem vagyok magyar, de itt...

Nem vagyok magyar, de itt élek, Magyarországon, mit kellene éreznem?

Figyelt kérdés

Az apám német, az anyám részben orosz, részben egyéb keleti népek keveréke, illetve a dédnagyanyám mór.

18 éves lány vagyok, és miután a szüleim elváltak, itt maradtam az anyai ági rokonaimmal, és természetesen anyummal. A világ minden pontján élnek rokonaim, de valahogy sehol sem érzem magamat otthon. A külsőm miatt európainak mondanának, de az érzéseim nem. Nem vagyok csúnya, inkább szép. Azt hiszem. Nem bántanak a származásomért, míg nem tudják meg, de utána rögtön egzotikum leszek, mert összeáll a kép, hogy külsőre miért vagyok mégis valahogy fura. Olyan össze nem illő.

Minden hónapban másra színezem a hajam, nem tudom miért, csak tartozni akarok valahova. Nem igazán tudom mit tehetnék.



2016. jan. 17. 23:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, élvezd az életet.
2016. jan. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Már abból, hogy a korodbeliekkel ellentétben hibátlan helyesírással írsz, kitűnik, hogy igenis magyar vagy... Nem az számít, hogy kiktől származol, hanem az, hogy hol érzed jól magad, hol vagy boldog. Az a fontos, amit teszel, ahogy viselkedsz és ahogy a világot látod - ez utóbbi mindig változni fog. Szóval én nem aggódnék a helyedben!
2016. jan. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

magyarnak tartod magad vagy nem?


Ha igen, akkor magyar vagy, ugyhogy keblemre :)

2016. jan. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

Költözz Nyugat-Európába. Itt senkit sem érdekel a származásod.

Amúgy teljesen mindegy szerintem. Emberek vagyunk mind, teljesen lényegtelen, hogy milyen felmenőid vannak.

2016. jan. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Molyember ***** válasza:
100%
Nézz át a politika kategóriába, és nézd meg a tisztavérű magyarok helyesírását. Szerintem magyar vagy. Ha meg érdekel a származásod, akkor foglalkozz vele, de ez már a te hobbid lesz.
2016. jan. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Zrínyi Miklós magyar volt? Igen.

Az aradi vértanúk magyarok voltak? Igen.

Durics Hilmi Huszein magyar volt? Igen.


Nem csak attól lesz valaki magyar, hogy magyarok a felmenői (nyilván attól is). Ez lélekben dől el.

Ha nem csak megérted, de átérzed mit jelent 1848-49-es szabadságharc, Trianon vagy '56, ha sorsközösséget tudsz vállalni a magyar néppel, ha használod nyelvünket és JÓL használod, ha teszel, dolgozol a nemzetért, akkor nyugodtan tarthatod magad magyarnak függetlenül attól felmenőid milyen nemzetiségűek. Nem attól lesz valaki magyar, hogy mi van az útlevelében.


DE(!) ezt nem lehet szándékosan érezni, ennek belülről kell fakadnia.

2016. jan. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ez még nem zárja ki hogy magyar legyél, semelyik magyarnak nem 100%-osan magyar a családfája. Aradi vértanúk közt voltak 100%-ban német, horvát, szerb származásúak is, Petőfi is félig szlovák félig szerb volt, és a Dugovics Titusz sem egy tipikus magyar név. :) Rákóczi Ferenc és Széchenyi István meg nem is beszéltek magyarul...


Szóval ha a magyar nyelvet jól használod (írásodból így tűnik), magyar kultúrában szocializálódtál, jó ideje itt laksz, szereted az Magyarországot, akkor bátran érezd magad magyarnak!


Persze ne érts félre, nem akarom megmondani hogy minek érezd magad...


Az ebben a korban természetes, hogy tartozni akarsz valahova. Remélem megtalálod a közösségedet.

2016. jan. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#6 vagyok.


Azért nem szabad átesni a ló túloldalára. Sajnos az utánam szóló néhány gondolatát ki kell javítsam.


1. Petőfi csak félig volt szlovák, az anyja révén. Apja is szlovák felmenőkkel rendelkezett illetve őt is annak tartják, de ő mindig is magyarnak tartotta magát (újabb példa a kérdezőnek).

2.Dugovics Titusz neve kérdéses. Bonfini leírásában nem említi a toronyból magát törökkel együtt levető magyar védő nevét. A Vas megyei Nagysimonyi községben van, a mai napig tartják, hogy Titusz az ő falujuk szülötte. De a név nem mindig árulkodik az érzületről, nem a tulajdonosa választja.

3. II. Rákóczi Ferenc tudott magyarul. A fia György volt az, aki nem.

4. Széchenyi is tudott magyarul. Kéri Edit alapos tanulmányt folytatott, amit a "Mikor tanult meg Széchenyi magyarul?" c. könyvében dokumentált is.


Ezeket nem a kioktatásnak szánom, de olyan téves hiedelmek kerültek megemlítésre, amelyek mélyen beivódtak a köztudatba. Kötelességemnek érzem kijavítani, hogy ezzel is mérsékeljem a további terjedésüket.

2016. jan. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Valami sántának tűnik itt. A dédnagymamád mór? Hogyan, melyik? Honnan tudod?
2016. jan. 19. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A dédnagymamádból kettő van, mint mindenkinek :) én legalábbis így tudom. Nagypapám(anyukám apukája) anyukája, tehát a dédim, mór. Elég nehéz lenne nem tudni :D mivel él még a nagypapám, és én is találkoztam a dédimmel. Oké, a mórok elég régen éltek, de az ő felmenői azok voltak, és míg ő (a dédim) át nem jött ide, addig ott is élt a család. Tehát nem mondhatok rá mást. Ez a származása, nem a nemzete, oké, de azért írtam, h külsőre könnyebb legyen elképzelni :D

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld mancs, és történelmi mendemondákból én is tudom, hogy mi igaz, mi mese, jó, hogy ti is tudjátok :)

2016. jan. 20. 12:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!