Jogi egyetemre adom be a pótfelvételi jelentkezésem, levelező tagozatra. Az ELTE-Pázmány-Károli hármasból melyiket ajánljátok munka mellett?

Figyelt kérdés
34 éves vagyok, dolgoznék az egyetem mellett. Mire számíthatok? Mennyire veszik komolyan a konzultációkat, hogy néz ki egy vizsgaidőszak jogon stb. Jól jönne egy kis biztatás, mert a család nem érti az elhatározásomat.

2016. aug. 6. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Most gondolom sokan le fognak pontozni, de a jog (és sok más szak) nem annyira borzasztó és rettenetes, mint ahogy azt sokan gondolják.


Ha a fizetős történet nem érdekel, akkor első sorban azt venném figyelembe, hogy melyik van hozzám a legközelebb, hisz munka meg minden mellett ez is fontos.


Ha a felvágásra akarsz játszani (bocsi, de sokan vannak így jog terén), akkor az ELTE-t válaszd.

Ha nem, akkor menj el mindegyikbe, és amelyik a legszimpibb azt válaszd.


A családdal ne foglalkozz, úgy dönts ahogy neked jó, a TE életed!


Ilyen elméleti központú oktatásoknál annyira nem gáz ha nem vagy ott mindig.


Fontos, hogy milyen számonkérések vannak.


Sok helyen (nem pont jog) év közbeni "házik" is vannak, így ha nem vagy ott, akkor gáz van, közben meg egy semmit sem kell tudni egy-egy tantárgynál.


Keress valahogy jog hallgatókat (levelezősöket), akik biztosat tudnak.

2016. aug. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit húzós lesz. De ha valóban szeretnéd menni fog. Ismerősöm is család és háztartás, illetve napi 8 óra meló mellett végzi. Ő a Pázmányt választotta. Elégedett vele ezidáig.
2016. aug. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én is most adtam be a pótfelvételin a jelentkezést levelezős jogra. Én azért választottam a Pázmányt, mert jobb híre van, mint a Károlinak, ugyanakkor kevésbé macerás,mint az ELTE. Utóbbiról azt olvastam fórumokon, hogy annak ellenére, hogy levelező tagozat, nem ritka, hogy munkaidőben tartanak órát vagy vizsgát, és sokszor még jelenléti ívet is íratnak a tanárok. Pázmányra már jár egy ismerősöm, aki szerint szorgalmi időszakban a Pázmány elég laza, vizsgaidőszakban kell sokat tanulni, és elég nehezek a vizsgák. Cserébe nem zavarba be év közben a munkás hétköznapokba.
2016. aug. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!