Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyibe kerül otthon fazekask...

Mennyibe kerül otthon fazekaskodni?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy szívesen kipróbálnám magam a fazekasságban: megvenném a tankönyveket meg a felszerelést, és autodidakta módon kiművelmém magam belőle legalább olyan szinten, hogy a családom és barátaim szülinapi/karácsonyi ajándékai meg legyenek oldva, de az elsődleges szempont amiért ezt kitaláltam, hogy nagyon szeretem nézni is YouTube-on, engem nagyon megnyugtat, ahogy szép lassan kialatíja a fazekas a formákat. Szívesen csinálnám hosszú távon is, mert végre alkothatok valamit, amit mások használni tudnak. Főleg a japán/koreai stílusú putiránabb tányérok/bögrék iránt érdeklődöm


De mennyibe kerül vajon mindez? Gondolom, szükség lesz mindenképpen egy korongra (szerintem jó lesz nekem a lábbal hajtós is, ha még van olyan), és láttam, hogy a kertben tákolt fatüzelésű kemencében is ki lehet ezeket égetni - ez vajon tényleg megoldható? Mennyibe kerül maga az agyag és a máz? Ha ilyen-olyan színűt, vagy üveges hatású edényeket szeretnék készíteni, akkor az nagyon megdobja a költségeket? Lehet korongot használtan venni, vagy kölcsönözni valahonnan? Illetve anélkül a nagy-nagy csillió-fokos háromfázisú kemence nélkül nem is érdemes belevágni?


Vidéki vagyok, így fazekas szakkörre járni lehet hogy nem a legjobb megoldás, de ha rábeszéltek, akkor talán még azt is bevállalnám - de elsősorban otthon, az eléggé rendszertelen szabadidőmben szeretném ezt elsajátítani, például késő esténként, vagy esős hétköznapokon.


Köszi előre is a válaszokat! :)



2016. aug. 8. 10:37
 1/1 anonim válasza:
hello, menj el tanfolyamra. Én külföldön élek, de itt nagyon népszerű
2022. jún. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!