Hogyan tanuljak németet?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem köt le a nyelvtanulás, két tannyelvű gimnáziumban tanulok (Leőwey). Angolt és németet tanulok. Az angolt szeretem és könnyen megy de a németre nem áll rá az ajkam. Hogyan álljak neki a ragozásnak, nyelvtanjának meg a névelőknek? Másodéves vagyok. 17/lány.

2016. febr. 8. 17:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Német tanár vagyok. Az angol nyelvtan az elején sokkal könnyebb, a német az elején nagyon nehéz, de ha már szert teszel egy jó nyelvtani alapra és szókincsre, már nagy meglepetés nem érhet. Hallgass német szövegeket (netről is lehet), figyeld a kiejtést, és hangosan ismételd. Minden nap hangosan olvass. Rövid szövegeket, elég, ha mondatokat. Figyeld a saját kiejtésed. A névelőt a főnévvel együtt kell megtanulni, tanárodtól kérd azokat a szabályszerűségeket, amelyek nagyban segítenek a névelő meghatározásában. Ilyenre gondolok: az -ung, -heit, -keit, -schaft végű főnevek nőneműek.

A nyelvtant meg kell tanulni. Ha írsz privátban, szívesen segítek egy-egy részt elmagyarázni.

Azt gondolom, nem túl szerencsés két nyelvet egyszerre tanulni, ha valakinek nincs jó nyelvérzéke, de nem tehetsz mást. Az én iskolámban (gimi) a gyengébb németesek gyakran "csempésznek" be angol szavakat, kiejtést a német szövegbe.

2016. febr. 9. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!