Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felsőoktatási felvételiben...

Felsőoktatási felvételiben nagyon-nagyon otthon levők! Mi a helyzet most a tanári osztatlan és mesterképzésekkel?

Figyelt kérdés
Kicsit megkavarodtam, mert én még a bolognai rendszerben kezdtem el az alapszakot minorral együtt a rendszer utolsó évében. De halasztanom kellett egy évet betegség miatt, most van az utolsó év, hogy mesterképzést hirdetnek. Viszont attól tartok, pár tárgy miatt csúszok, tehát már nem mehetek tovább tanári mesterképzésre. Ez esetben mik a lehetőségeim? Teszek egy emelt érettségit (mert akkor még nem kellett), és jelentkezek osztatlanra? Vagy Felvin láttam olyat (amit nem tudtam mire vélni), hogy az osztatlan tanárképzésbe emelt érettségi követelmény nélkül beszámítják az alapszak diplomáját, és lehet úgyis jelentkezni. Mi az igazság? Segítsen valaki, aki otthon van ebben!
2016. ápr. 23. 18:51
 1/2 anonim válasza:
Ez a kérdés engem is érdekelne, ugyanis hasonló cipőben járok.. Mesterképzésre jövőre már nem mehetek, ha minden igaz... Én úgy tudom, hogy emelt érettségi mellett jelentkezhetsz át osztatlanra, viszont érdekelne, hogy van-e más lehetőségem is, ugyanis amit te írtál én arról nem hallottam, mégis ez mit takar? Tanári alapszakos hallgatók kiválthatják az emeltet és a nyelvvizsgát alapdiplomával?
2016. máj. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
ez lenne az én kérdésem is, onnan gondoltam, hogy lehet ilyet, mert Felvin a mester tanári szakoknál (szte) le van írva alá, hogy számítják át az alapszakos diplomát, ebből gondoltam. (pl. 2-es diploma ér 280 pontot, kitüntetéses 5 ér 400-at)
2016. máj. 7. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!