Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatikus szeretnék lenni,...

Informatikus szeretnék lenni, hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 13 éves vagyok. Most leszek 8. osztályos. Mérnökinformatikus szeretnék lenni, mert nagyon-nagyon érdekel az informatika világa. Ha majd jövőre felvesznek a gimibe, amibe szeretnék menni, és ha matekból jó leszek (4-5 voltam matekból 7.-ben) akkor matek-fizika-inform. szakra mennék a gimiben. Hogyan kezdjem meg az alapok tanulását? Nem tudok egy picit se programozni, még az alapját sem tudom. Az ECDL tesztekbe belekukkantottam, az első, a számítógépes alapismeretek az ment (a többit még nem néztem meg). Köszönöm a válaszaitokat előre is.

2016. aug. 8. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
2016. aug. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Középsuli alatt a matekot húzd meg, de nagyon, az a legfontosabb, mert kb. minden arra épül, közvetlenül vagy közvetve.
2016. aug. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1. matek+infó+fizika

2. angol

3. valamilyen programozási nyelv, én ezt a sorrendet ajánlanám: python, java, c#, bash, html, css, php, c/c++ stb.

2016. aug. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az angollal van egy kis gondom. 5. osztály óra tanulom, de nagyon, nagyon lassan haladunk. :/ Talán 2-3 igeidő van meg.
2016. aug. 8. 15:34
 5/7 A kérdező kommentje:
Még jöhetnek nyugodtan válaszok. :)
2016. aug. 8. 15:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Gyere a Mechwartba.
2016. aug. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz rögtön egy "igazi" programnyelvvel kezdeni, csak a logikát akarod elsajátítani, akkor nézz rá a scratch-re. Vagy a codecombat (itt ruby nyelvet meg talán c-t tanulhatsz, de egy játék).

Nézd meg a "kódgarázs" Facebook oldalát.

2016. aug. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!