Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosival kapcsolatban tudnáto...

Orvosival kapcsolatban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Idén szeptemberben kezdem a 11. osztályt, úgyhogy intenzíven nekiállok a biológia és a kémia megtanulásának. Idáig mindkettőből ötös voltam, szeretem is mindkét tárgyat. Azonban általános iskolában a kémia órák elég gyengék voltak, érzem is, hogy vannak hiányosságaim. Pontosan ezért amikor a fakultációválasztásra került sor, a legtöbben lebeszéltek a kémiáról, mondván nekem úgysem menne, mit akarok orvosin, ha az alapokkal gondjaim vannak. Végül elbizonytalanodtam és biológia-angolt vettem fel faktra, de most már bánom. A tanárunkkal megbeszélem, hogy bejárhassak a faktjaira szakkörként, illetve találtam magántanárt, akihez járhatok különórára. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek 2 év elegendő, hogy pótoljam a hiányosságokat és felkészüljek az emelt érettségire?


A másik kérdésem, hogy tényleg ennyire durva a SOTE? Pest van a legközelebb a lakóhelyemhez, így azt jelölném első helyen, viszont elég rémisztő dolgokat olvastam és hallottam. Sok helyen írták, hogy direkt szivatják a diákokat, a tanárokban nincs emberség. Ebből mennyi igaz? Tényleg ennyire durva a helyzet, vagy ezek csak rémhírek?


Előre is köszönöm a válaszokat!:)


2016. aug. 8. 21:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem általánosban a legtöbb helyen nem viszik túlzásba a kémia oktatást, illetve az ott tanított "alapok" is átismétlésre kerülnek gimnáziumban.


Nem tartana sokáig felzárkózni belőle, ha szükséged lenne rá. A reáltantárgyak a legtöbb diák szemében nem túl közkedvelt, mikor én jelentkeztem fizika, matekra mindenki húzta a száját, hogy: "jaj te beteg vagy". De ez csak azért van, mert a többség nem kedveli, így felmagasztalódik. Kár volt lebeszéltetned magad:D


"A másik kérdésem, hogy tényleg ennyire durva a SOTE?"

"Ebből mennyi igaz? Tényleg ennyire durva a helyzet, vagy ezek csak rémhírek?"


Ez is dettó. Az érettségiről is majd ezer + 1 rémhírrel fogják majd tömni a fejed. Aztán arról is kiderül, hogy túl volt az istenítve.


2 év elegendő ahhoz, hogy felkészülj emelt érettségire, szerintem van benned elég szorgalom. Mindig összpontosíts arra, hogy mit nem tudsz még, és próbáld pótolni.

2016. aug. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
82%
Hajrá! Két év bőven elegendő, hogy bepótold a lemaradásokat. Én sem voltam biológia-kémia faktos, de végül mégis ezekből emelteztem. Jól sikerültek és végül felvettek az orvosira. Sok kitartásra és szorgalomra lesz szükséged, de szerintem sem lesz gond ezzel. És ha ez az álmod, akkor ne hagyd hogy bármi eltántorítson! :)
2016. aug. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!